15:27 | 16.03.2018

Експерти не раз застерігали об’єднані громади від будівництва великих інфраструктурних об’єктів: стадіонів, спорткомплексів, концертних залів тощо. Побудувати їх не штука: гроші можна отримати з ДФРР чи від міжнародних донорів – а от утримувати потім дуже непросто. В Україні є кілька випадків створення подібних «валіз без ручки», які і кинути шкода, і нести несила. Коли я розповів про це голові Тячівської об’єднаної громади Закарпатської області Івану Ковачу, який у вересні минулого року відкрив у себе новозбудовану Спортивну арену «Тячів», він лише здивувався: «А знаєте, нам би ще зо два таких спорткомплекси треба! Ну, один, так точно…»


13:22 | 16.03.2018

15 березня у стінах Вінницької обласної державної адміністрації відбулася робоча зустріч з нагоди підписання Меморандуму про взаєморозуміння та співпрацю між Швейцарсько-українським проектом «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO, Вінницькою обласною державною адміністрацією та Вінницькою обласною радою.


10:00 | 15.03.2018

Кількість учасників онлайн-форуму для старост збільшується. На форумі зареєструвалися вже 197 старост з 23 областей (окрім Рівненської, в якій функціонує 21 обраний староста та 68 виконувачів обов’язків старости). Підвищується й рівень актуальності питань, які виносяться старостами для обговорення.


12:48 | 07.03.2018

5 березня 2018 року відбулося засідання конкурсної комісії Швейцарсько-українського проекту "Підтримка децентралізації в Україні" DESPRO щодо визначення переможця конкурсу по відбору пілотного проекту фінансування інвестиційних проектів за рахунок розміщення облігацій місцевих позик.


17:12 | 06.03.2018

6 березня 2018 року у м. Біла Церква відбувся науково-практичний семінар «Децентралізація влади та розвиток місцевого самоврядування: європейський досвід та українські реалії», ініційований Білоцерківським національним аграрним університетом (БНАУ) за участі Київської обласної державної адміністрації, Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO, Київського Центру розвитку місцевого самоврядування та Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад.


13:45 | 28.02.2018

28 лютого Комітет з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування Верховної Ради України розглядатиме законопроект "Про добровільне об'єднання територіальних громад" щодо добровільного приєднання територіальних громад сіл, селищ до територіальних громад міст обласного значення (№6466). Ця законодавча ініціатива спрямована на розблокування процесу об’єднання громад довкола центрів економічної активності, якими є міста обласного значення.

Побутує міф, що об’єднання сіл з містом може привести до зникнення цих сіл. Щоб підтвердити чи спростувати це, «Децентралізація» поспілкувалася з представниками Тячівської міської об’єднаної громади Закарпатської області, у складі якої є місто Тячів та кілька довколишніх сіл: Тячівка, Лази та Округла, Руське Поле.


11:42 | 19.02.2018

«Навіщо громадам об’єднуватися?» – саме це питання стало топовим для учасників дебатів про децентралізацію, що пройшли у смт. Краснокутськ Харківської області. 

Захід було організовано Швейцарсько-українським проектом «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO за сприяння Краснокутської РДА та Центру розвитку місцевого самоврядування у Харківській області.


13:26 | 13.02.2018

В рамках комунікації реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади Швейцарсько-український проект «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO запланував проведення в регіонах низки публічних дискусій на тему децентралізації.


17:23 | 08.02.2018

8 лютого експерти DESPRO провели у Києві семінар присвячений плануванню подальшої співпраці в сфері водопостачання, санітарії та підвищення управлінсько-організаційного потенціалу комунальних підприємств з громадами цільових регіонів проекту. 15:03 | 05.02.2018

Фахівець з питань публічних послуг та моніторингу Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO Вячеслав Сороковський про національні особливості збору сміття у нашій країні, а також про те, як вибратися із сміттєвого зашморгу.