13:38 | 06.05.2020

14 травня відбудеться oнлайн-семінар "Регіональне планування управління муніципальними відходами”

NewSeminarTPB-6.png


Семінар "Регіональне планування управління муніципальними відходами: як узгодити інтереси усіх зацікавлених сторін" відбудеться 14 травня о 11:00 у режимі онлайн на платформі Zoom. Зміст семінару та спікери – експерти та партнери проекту DESPRO залишаться незмінними, відповідно до оригінального анонсу семінару у межах виставки Recycling and Waste Expo Ukraine.


Запрошуємо реєструватися на онлайн-семінар за посиланням.
Усіх учасників, які уже зареєструвалися на захід, запрошуємо пройти повторну коротку реєєтрацію за посиланням. Дякуємо за розуміння!


Про захід


Під час онлайн-семінару експерти Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO Дмитро Лазненко та Вячеслав Сороковський за участі директорки Агенції регіонального розвитку Вінницької області Наталії Гижко поділяться досвідом розроблення Регіонального плану управління відходами у Вінницькій області.


Чому це актуально?
Відповідно до Національної стратегії управління відходами в Україні до 2030, схваленої Кабінетом Міністрів України (розпорядження 820-р від 8 листопада 2017 року), Національного плану управління відходами до 2030 року (розпорядження Кабінету Міністрів України № 117-р від 20 лютого 2019 р.) кожна область зобов'язана розробити Регіональний план управління відходами. Цей план повинен бути розроблений відповідно до єдиних Методичних вказівок, затверджених Міністерством екології та природних ресурсів (наказ 142 від 12 квітня 2019 року), які охоплюють усі заходи, що належать до компетенції місцевих органів влади у сфері поводження з відходами, і повинні включати:

- аналіз поточної ситуації у сфері поводження з відходами в регіоні
- визначення цілей, цільових показників та заходів
- проведення аналізу та розроблення сценаріїв для вибору оптимальної системи поводження з відходами (інфраструктура для збирання, роздільного збору, оброблення, утилізації) та практичних заходів, необхідних для її впровадження
- визначення географічних меж та параметрів зон оптимального охоплення територій («кластерів» управління муніципальними відходами
- визначення зобов’язань різних установ та організацій, які будуть задіяні у реалізації заходів діяльності, пов'язаних із цим витрат та можливих джерел фінансування.Метою Регіонального плану є забезпечення сталого управління відходами в конкретній області з урахуванням положень концепції сталого розвитку та дотриманням ієрархії пріоритетів управління відходами.Регіональний план управління відходами Вінницької області розробляється Вінницькою обласною державною адміністрацією за експертної підтримки проекту DESPRO. На семінарі "Регіональне планування управління муніципальними відходами: як узгодити інтереси усіх зацікавлених сторін" експерти поділяться своїм досвідом роботи над Планом та особливостями розробки комплексного документу управління відходами обласного значення.


Зокрема, йтиметься про:

- Визначення цільових показників регіонального плану
- Аналіз технологічного потенціалу зниження обсягів захоронення побутових відходів
- Визначення «кластерів» управління побутовими відходами
- Можливості застосування механізмів співробітництва територіальних громад при плануванні та реалізації завдань регіонального плану
- Проведення обговорення рішень, що закладаються у план, із зацікавленими сторонами
- Проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи щодо плану для широкої аудиторіїНа семінар запрошуються представники відповідних департаментів адміністрацій міст, обласних та районних рад, ОТГ, комунальних підприємств, а також експерти та представники громадського сектору.


Коротке посилання на новину: https://despro.org.ua/~MYo2e