Новини DESPRO

09:27 | 06.04.2011

Адміністративно-територіальну реформу – людям. Засідання Експертно-консультативної ради проекту DESPRO


В інформаційному полі України все частіше лунають повідомлення про необхідність децентралізації та проведення адміністративно-територіальної реформи. І не дивно – адже архаїчна система управління та недосконале просторове планування в Україні гальмують економічний та, як наслідок, соціальний розвиток країни. Саме тому під час чергового засідання Експертно-консультативної  ради проекту DESPRO, яке відбулось 5 квітня 2011 р., експерти обговорили можливість проведення адміністративно-територіальної реформи в Україні та концепцію просування реформи у широкий загал.

Для успішного просування реформ в країні в тому числі необхідно підвищити поінформованість суспільства щодо того, яким чином ці реформи вплинуть на життя людей, економічний розвиток регіонів тощо. Масштабна просвітницька кампанія забезпечила би поінформованість з цього питання як сільських, так і міських жителів. Проект DESPRO готовий до участі у розробці та впровадженні інформаційної кампанії, у підвищенні обізнаності представників ЗМІ, органів місцевого самоврядування, широкої громадськості, а також у продовженні національного діалогу з питань реформ.

У засіданні взяли участь: Анатолій Чемерис (DESPRO), Анатолій Ткачук (Інститут громадянського суспільства), Юрій Ганущак (експерт з управління територіями), Ігор Коліушко (Центр політико-правових реформ), Юлія Молчанова (Національна академія державного управління), Євген Фишко (ВСГО Асоціація регіонального розвитку України), Валентина Полтавець (міська адміністрація м.Українка), Віктор Пархоменко (Асоціація міст України), Тетяна Андрусенко (консультант DESPRO), Олександр Лотоцький (консультант DESPRO), Ігор Катерняк (ГО «Українська система дистанційного навчання»), Олександр Гончарук (Інститут соціології НАНУ), Олена Локшина (консультант DESPRO), Оксана Гарнець (DESPRO) та інші.
   

Довідково:
У 2010 році Швейцарсько-український проект «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO створив Експертно-консультативну Раду проекту, на яку запросив провідних експертів у галузі місцевого самоврядування, регіонального розвитку, державного управління, інформаційних технологій тощо.

Мета Ради – забезпечити відкритість у діяльності проекту та врахувати експертну та громадську думку у процесі впровадження проекту DESPRO. Основними завданнями експертів Ради є підготовка аналітичних матеріалів у сфері регіональної політики, місцевого самоврядування та децентралізації, представлення інтересів громадянського суспільства у роботі проекту DESPRO, підготовка пропозицій та рекомендацій щодо вдосконалення нормативно-правових актів тощо.

Коротке посилання на новину: https://despro.org.ua/~LJ2kS