Новини DESPRO

07:53 | 26.10.2011

Завершено другий етап у процесі інтегрованого поводження з твердими побутовими відходами у Тульчинському районі

Зустріч Місцевої робочої групи з питань планування інтегрованого поводження з твердими побутовими відходами (ІПТПВ) відбулася 25 жовтня 2011 у м. Тульчин за підтримки швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO.

Експерт проекту DESPRO Андрій Артов підвів підсумки завершення 2 кроку  ІПТПВ та презентував завершений аналіз відношення зацікавлених сторін до виконання плану ІПТПВ та заходи щодо зменшення ризиків участі цих сторін у плануванні.
Спеціаліст із зв’язків з громадськістю DESPRO Олена Сас разом з експертом із питань врядування та сталого розвитку MGSDP Оленою Урсу презентували концепцію проведення та адміністрування інформаційної компанії та етапи інформування й участі громадськості у процесі покрокового планування ІПТПВ.
Нагадаємо, що у рамках унікального для України пілотного проекту з міжмуніципальної співпраці, що його запроваджує DESPRO, було розроблено оптимальну модель поводження з твердими побутовими відходами в районі.
Для реалізації цього інноваційного проекту між сторонами було узгоджено необхідність застосування поетапного процесу планування проекту щодо поводження з твердими побутовими відходами (ПТПВ) у Тульчинському районі. Покрокова процедура ПТПВ складається із наступних кроків:
Крок 1. Мобілізація процесу планування за участі основних «гравців», зокрема громад, визначення функцій та участі зацікавлених сторін.
Крок 2. Визначення та збір базових даних про створення сміття (наявна ситуація та тенденції), склад сміття, ринок переробки та моделі ПТПВ.
Крок 3. Створення планувальної структури. Планувальна структура – це концепція, спрямована на підтримку учасників процесу, розуміння ситуації та виявлення ключових питань для планування на тривалий проміжок часу.
Крок 4. Визначення та оцінювання варіантів серед елементів структури.
Крок 5. Розробка стратегії ПТПВ з урахуванням обраної моделі ПТПВ.
Крок 6. Розробка плану дій, виконання заходів та контрактів, етапи прийняття рішень.
Крок 7. Реалізація стратегічного плану.
Сьогодні учасники семінару приступили до третього кроку.
Коротке посилання на новину: https://despro.org.ua/~ByXvp