Водопостачання в малих містах 

У рамках Фази ІІІ DESPRO в окремих партнерських районах розпочало діяльність, спрямовану на підтримку пілотних проектів водопостачання у малих містах.

Підтримка проектів складається з двох взаємопов’язаних напрямків:
вирішення технологічних проблем водопостачання;
покращення управлінської та організаційної системи діяльності операторів водопостачання.

Проектом DESPRO у межах Фази ІІІ передбачено підтримати усього чотири проекти з покращення водопостачання у малих містах. На цей час вже відбувається реалізація трьох  проектів: двох в Сумській області на рівні міст Ромни та Кролевець та одного в Івано-Франківській області на рівні міста Тлумач.

Реалізація проектів з покращення водопостачання у малих містах складається з двох етапів. На першому етапі спільною робочою групою DESPRO, міської влади та оператора водопостачання розробляється програма з модернізації, оптимізації та розвитку централізованої системи водопостачання. На другому етапі, відповідно до розробленої та затвердженої програми, здійснюється реалізація зазначеної програми. Важливою особливістю програми є закладений механізм участі населення у фінансування окремих заходів її реалізації. Як приклад – будівництво міських розподільчих вуличних мереж.

За задумом DESPRO пілотні проекти в подальшому мають слугувати демонстраційним майданчиком для органів влади та громад для можливості поширення моделі (моделей), що внаслідок пілотування доведуть свою результативність та сталість.