Електронні курси

Швейцарсько-український проект «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO співпрацює з ВНЗ освітньої галузі державне управління та асоціаціями ОМС у розробці та впровадженні електронних (дистанційних) курсів. 

Упродовж 2011-2014 років відбулася низка курсів за підтримки DESPRO, у 2015 було впроваджено наступні навчання:

Всеукраїнські е-курси
  • Управління проектами місцевого розвитку-5 (ініційовано у 2012 році, відбулося 5 курсів, більше 1,5 тис учасників завершили курс успішно)
  • Місцеві бюджети в контексті реформи бюджетного процесу (216 учасників завершили курс)
  • Питання практичного застосування нового антикорупційного законодавства (177 учасників завершили навчання)
Регіональні е-курси (у співпраці з обласними ЦППК)
  • Реформування місцевого самоврядування та децентралізація влади (Дніпропетровська область – 684 особи завершили навчання)
  • Проекти як інструмент розвитку об’єднаних територіальних громад Дніпропетровщини (127 завершили курс успішно)
  • Реформування місцевого самоврядування та децентралізація влади (Запорізька область – 276 учасників)
Навчання на е-курсах – безкоштовне. Кількість осіб для участі у навчанні від одного органу місцевого самоврядування, виконавчої влади, чи громадської організації – необмежена. Все, що необхідно для навчання: мати діючу електронну поштову скриньку, регулярний доступ до мережі Інтернет, готовність навчатися принаймні 1 годину в день. До участі у всеукраїнських курсах немає обмежень, списки для участі у регіональних курсах формуються у співпраці з ЦППК та обмежуються певними регіонами. 

Найбільш популярним електронним курсом є е-курс на тему «Управління проектами місцевого розвитку», що відбувся вже 5 разів (детальніше про курс «Управління проектами-5» ТУТ), з кожним роком збираючи все більшу кількість зацікавлених взяти участь у такому навчанні. 

За результатами навчання працює Спільнота практик місцевого розвитку на веб-платформі за адресою udl.despro.org.ua. Матеріали всеукраїнських курсів, навчальні та експертні форуми, а також можливості для проходження самотестування залишаються у доступі учасників СПІЛЬНОТИ. 

Для отримання доступу до ресурсів та електронних курсів СПІЛЬНОТИ потрібно самостійно зареєструватися у будь-який час на веб-платформі за адресою udl.despro.org.ua.