16-18 вересня 2015 року. Заснована Швейцарсько-українським проектом "Підтримка децентралізаціі в Україні" DESPRO Школа місцевого самоврядування розпочала свою роботу у вигляді триденного очного навчання для близько 40 представників місцевого самоврядування з різних областей України.

" /> Успішне завершення Школи місцевого самоврядування - 2015
18.09.2015

Успішне завершення Школи місцевого самоврядування - 2015

16-18 вересня 2015 року чергова Школа місцевого самоврядування -2015 розпочала свою роботу у вигляді триденного очного навчання для представників місцевого самоврядування різних рівнів з різних областей України.

DSC_8227.JPG

Фокусом цьогорічної школи є питання об'єднання територіальних громад, конституційних змін, виборчого законодавства, а також посилення спроможності асоціацій ОМС та їх ролі у просуванні реформи з децентралізації. До Школи у якості тренерів залучені найкращі фахівці та експерти місцевого самоврядування.

DSC_8287.JPG

Учасники упроводж трьох днів навчалися за наступними тренінговими модулями: зарубіжний досвід розвитку Асоціацій ОМС, практичні питання законодавства про місцеві вибори, стратегічне планування розвитку громад, управління ресурсами територіальних громад, місцеві фінанси, ефективна міжособистісна комунікація. Також у рамках школи відбулася зустріч учасників з представниками секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування, під час якої було обговорено взаємозв’язок ОМС із комітетами Верховної Ради України.

 DSC_8366.JPG

Школа місцевого самоврядування – довідка:

Основною метою Комплексної навчальної програми є формування дієвого та високо професійного місцевого самоврядування в Україні у відповідності до Європейської Хартії місцевого самоврядування шляхом підвищення кваліфікації лідерів місцевого самоврядування та поглиблення розуміння ними змісту ключових суспільних реформ.

Цільова аудиторія Комплексної навчальної програми поділена на три групи:

  • Голови сільських та селищних рад, представники виконавчого комітету Всеукраїнської асоціації сільських і селищних рад;

  • Голови районних рад – членів Української асоціації районних та обласних рад;

  • Мери малих міст - члени Асоціації малих міст України.

Навчання здійснюється за спільними тематиками, адаптованими до потреб кожної цільової групи. Процес навчання складається з таких частин: дві очні навчальні сесії, на яких обговорюватимуться питання реформування місцевого самоврядування, шляхи підвищення інституційної спроможності асоціацій,  а також дистанційні он-лайн навчання з управління проектами та питань децентралізації влади, які проходитимуть між навчальними сесіями.

За формою – навчання проходить у вигляді семінарів, тренінгів, круглих столів, представлення «живих кейсів», дистанційного навчання, обговорень, а також навчальних візитів. У проміжках між заняттями та у вільний час учасники Школи мають можливість подискутувати з лекторами та обмінятися досвідом.

Під час проведення семінарів з учасників Школи з кожної цільової групи будуть відібрані найактивніші представники для підготовки їх як потенційних тренерів. Передбачається, що у результаті тренінгів учасники розвинуть свої тренерські і модераторські компетенції та розроблять навчальні заняття за актуальними темами для різних цільових груп ОМС.