До кінця року в Україні буде створено геопортал "Адміністративно-територіальний устрій України"

" /> DESPRO підтримує розроблення геопорталу "Адміністративно-територіальний устрій України"
30.10.2015

DESPRO підтримує розроблення геопорталу "Адміністративно-територіальний устрій України"

До кінця року в Україні буде створено геопортал «Адміністративно-територіальний устрій України». Його необхідність зумовлена багатьма важливими факторами.

На сьогодні ведеться робота із створення територіальної основи для формування нової системи місцевого самоврядування шляхом добровільного об’єднання територіальних громад.

Із 24 областей у 21 області схвалено перспективні плани формування територій громад. На стадії розроблення знаходиться проект Закону України про засади та порядок вирішення питань адміністративно-територіального устрою України.

За постановою Центральної виборчої комісії 25 жовтня 2015 року перші вибори депутатів та голів сільських, селищних, міських рад пройшли у 159 об'єднаних територіальних громадах, до яких увійшли – 795 рад. Тобто змінюється конфігурація окремих територій.

Ще 34 громади, які об’єднали 156 рад претендують на проведення перших виборів.

У цьому зв’язку надзвичайно актуальним завданням є створення програмного забезпечення геопорталу Адміністративно-територіального устрою України (далі – геопортал) з базою даних про сучасний стан та перспективний план адміністративно-територіального устрою України для інформаційної підтримки у перспективі адміністративно-територіальної реформи в Україні, моніторингу її проведення та оперативного надання в мережі Інтернет відповідної інформації.

Створення геопорталу сприятиме підвищенню рівня забезпечення широкого й відкритого доступу громадян, суб’єктів господарювання, наукових установ, органів державної влади та органів місцевого самоврядування до офіційних картографічних та текстових даних адміністративно-територіального устрою України в мережі Інтернет.

Геопортал стане важливою інформаційною й технологічною компонентою електронного урядування та Національної інфраструктури геопросторових даних.

Розроблення геопорталу здійснюється Державним підприємством «Науково-дослідний інститут геодезії та картографії» на замовлення Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України та за фінансової підтримки Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO.