11.02.2016

Підбито підсумки реалізації Швейцарсько-українського проекту DESPRO у Вінницькій області за 2015 рік

В облдержадміністрації підводили підсумки реалізації Швейцарсько-українського проекту DESPRO у Вінницькій області за 2015 рік

Підводячи підсумки реалізації Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні DESPRO» у Вінницькій області у 2015 році, Оксана Гарнець підкреслила: «З Вінницьким регіоном ми працюємо вже багато років, це найбільш активний і динамічний регіон, де завжди відчувається підтримка і на місцях, і від обласної влади,що є оптимальним варіантом співпраці».

1(2178).jpg

Керівник проекту DESPRO в Україні розповіла про перші здобутки співпраці Проекту із об’єднаними територіальними громадами, висловивши занепокоєння відсутністю необхідних законодавчих напрацювань та узагальнень, що відчутно ускладнює роботу. Проте, і Мінрегіон, і Голова Верховної Ради зацікавлені у тому, щоб якнайшвидше з’явились приклади успіху об’єднаних громад, тож Оксана Гарнець висловила сподівання, що такі необхідні законопроекти будуть прийняті вже найближчим часом.

Щодо реалізації проектів за сприяння DESPRO у 2015 році на Вінниччині, Оксана Гарнець зауважила: «Наш Проект взяв участь у співфінансуванні майже на 15 мільйонів гривень, основні кошти пішли на побудову водогонів. У 2015 році було відібрано і розпочато 13 проектів. Є ще 6 практично завершених проектів, які розпочато у 2014 році, ще мають отримати останній транш коштів. Цього року також 6,3 млн грн. було перераховано на Тульчинський проект і ще 1 млн. грн. – на проект водовідведення в Іллінецькому районі».

2(1714).jpg

Тож керівник Проекту позитивно оцінила співпрацю із вінницькими громадами та повідомила, що подальші плани на 2016 рік – завершувати те, що вже розпочато, тобто в останній рік ІІІ фази Проекту оголошення нового конкурсу проектів не планується.

Перший заступник голови ОДА Андрій Гижко подякував експертам проекту DESPRO за ефективну співпрацю, наголосивши на тому, що початковою метою його втілення була підтримка процесу децентралізації в українському суспільстві. «Зараз ми виходимо на нову фазу співпраці по проекту, яка передбачає не просто спорудження водогонів як інженерних споруд, але й відповідальність громад за їх експлуатацію та утримання».

Андрій Гижко також торкнувся питань об’єднання територіальних громад області, зауваживши, що цей процес на Вінниччині свідомо не форсується, витримується принцип добровільності. Тож на сьогодні маємо дві об’єднані територіальні громади – Калинівську, з якою уже співпрацював проект DESPRO у питаннях водопостачання та Студенянську (Піщанського району).

«Орієнтовно, громади, в результаті бюджетної децентралізації, отримають у 2016 році близько одного мільярда гривень, - зауважив посадовець.- Це колосальний ресурс , який може бути використаний на розвиток громади».

3(1200).jpg

За інформацією "Моя Вінниця"