23 червня 2017 року відбулася презентація результатів пілотного проекту підтримки об’єднаних громад у Хмельницькій області. Директор з науки Інституту громадянського суспільства Анатолій Ткачук розповів експертам та представникам донорських організацій, що підтримували проект, серед яких і DESPRO, про його основні здобутки та результати.

" /> Участь DESPRO в проекті Інституту громадянського суспільства «Підтримка розвитку об’єднаних територіальних громад у Хмельницькій області»
26.06.2017

Участь DESPRO в проекті Інституту громадянського суспільства «Підтримка розвитку об’єднаних територіальних громад у Хмельницькій області»

23 червня 2017 року відбулася презентація результатів пілотного проекту підтримки об’єднаних громад у Хмельницькій області. Директор з науки Інституту громадянського суспільства Анатолій Ткачук розповів експертам та представникам донорських організацій, що підтримували проект, серед яких і DESPRO, про його основні здобутки та результати. 

Нагадуємо, що ідея проекту зародилася ще в 2014 році і своєю головною метою мала допомогу новоствореним громадам почати діяльність в нових умовах. Також запланували на прикладі двох відібраних громад відпрацювати методики розробки стратегічних документів на основі кращих європейських практик для подальшого поширення цих методик. Навколо цієї ідеї Інститут громадянського суспільства об’єднав багато організацій та установ, які погодились підтримати проект. Серед них Хмельницька ОДА, Міжнародний фонд «Відродження», Швейцарсько-український проект «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO, Рада Європи в Україні, представництво Європейського союзу в Україні, GIZ в рамках програми U-LEAD, Шведсько-український проект «Підтримка децентралізації в Україні».

Заручившись солідною підтримкою, команда реалізувала цілий спектр завдань з інформаційної та організаційної підтримки утворення ОТГ на першому етапі реформи, допомагала ОТГ готувати місцеві нормативно-правові акти та бюджету 2016 року, проводила тренінги для громад за 7-ма навчальними модулями. Також разом з Сатанівською та Волочиською громадами були розроблені стратегії їх розвитку та просторового планування. В процесі реалізації цих завдань були створені та поширені численні інформаційні та методичні матеріали щодо різних аспектів діяльності ОТГ. Внесок DESPRO був суттєвим та полягав в інформаційному супроводі, регіональній експертній та організаційній підтримці впровадження проекту, технічній підтримці окремої секції на веб-сторінці Інституту, проведенні 4 навчальних тренінгів для ОТГ, в яких взяли участь 137 представників ОМС, депутатів місцевих рад, з них 76 чоловіків та 61 жінка. 

Також DESPRO підтримав заходи з розробки стратегій Волочиської та Сатанівської громад. Напрацьовані результати допомагають розвитку не тільки пілотних громад та регіону, але користуються попитом в різних частинах країни, ІГС вже провів подібні тренінги ще в 6 регіонах України, крім того відео версії тренінгів є у відкритому доступі на сайті ІГС. Крім того, були напрацьовані численні аналітичні матеріали та пропозиції до Мінрегіону, Державного Фонду регіонального розвитку, створено веб-платформу, яку наповнено 550 тис. значень показників соціально-економічного розвитку областей. 

Як зазначив А.Ф. Ткачук, резюмуючи свою доповідь, : « Це був інноваційний та комплексний проект. Робота в одній території з супроводу процесу від утворення ОТГ до їх розумного зростання дає неоціненний досвід, який може бути успішно поширеним. Голови ОТГ з Хмельницької області сьогодні не тільки добре справляються зі своїми повноваженнями, але є публічними послами децентралізації на рівні держави. Успішність проекту була забезпечена гнучкістю команди та донорів.»

Більш детальну інформацію про проект можна знайти на сайті Інституту громадянського суспільства