Меморандум про співпрацю між Швейцарсько-українським проектом DESPRO, Полтавською ОДА, обласною радою та двома ОТГ області було підписано 5 грудня, в рамках робочої зустрічі експертів DESPRO з керівництвом Полтавщини.

" /> DESPRO продовжить працювати на Полтавщині
05.12.2017

DESPRO продовжить працювати на Полтавщині

Меморандум про співпрацю між Швейцарсько-українським проектом DESPRO, Полтавською ОДА, обласною радою та двома ОТГ області було підписано 5 грудня, в рамках робочої зустрічі експертів DESPRO з керівництвом Полтавщини. 

DSC_0837.JPG

Рішенню про підписання меморандуму передував відбір конкурсних заявок від громад полтавського регіону та ознайомчі візити експертів проекту в ОТГ області. В результаті такого відбору, партнерами проекту стали Пирятинська та Омельницька об’єднані територіальні громади, в яких DESPRO здійснюватиме свою діяльність у IV фазі. 

«Нова фаза проекту передбачає комплексне реформування системи централізованого водопостачання в об’єднаній територіальній громаді», – зауважила директор проекту DESPRO в Україні, Оксана Гарнець

IMG_6625.JPG

Наразі, проект DESPRO вже має успішний досвід співпраці з полтавським регіоном в рамках ІІІ фази проекту, адже протягом 2015–2017 років у Полтавській області було реалізовано 11 проектів загальною вартістю близько 19 млн. гривень, з яких внесок DESPRO склав 8 млн. гривень. Бенефіціарами реалізованих проектів стали більше 23 тис. мешканців області. 

Зокрема, йдеться про впровадження децентралізованої моделі водопостачання на рівні сільських та селищних громад в 7 районах області; проект з розвитку системи водопостачання в малих містах через покращення діяльності комунальних підприємств в місті Миргород; пілотний проект з покращення системи питного водопостачання в Омельницькій ОТГ. 

Крім того, в рамках реалізації Стратегії поводження з твердими побутовими відходами у Новосанжарському районі за підтримки DESPRO реалізовано пілотний проект, який передбачає впровадження роздільного способу збирання твердих побутових відходів, покращення санітарного стану та упорядкування території збирання ТПВ у селі Зачепилівка. 

IMG_6645.JPG

«Співпраця з фахівцями такого рівня є ефективною, і на цьому етапі ми працюватимемо не в форматі невеликих проектів, а комплексно. Тобто, візьмемо окрему ОТГ і в цій громаді створимо умови для розвитку у всіх сферах», – зазначив голова Полтавської ОДА, Валерій Головко

В свою чергу, керівник проекту, Оксана Гарнець, відмітила позитивну динаміку трансформацій, що відбуваються з ОТГ на сучасному етапі їх розвитку: «Зараз представники громад вже дещо інші, ніж були рік тому. Це люди з іншим форматом мислення. Вони розуміють, що їм потрібно і готові працювати над цим, усвідомлюючи, що працюють заради власного розвитку.»

IMG_6661.JPG