Цьогорічний курс зацікавив 893 учасника, які зареєструвались для проходження он-лайн навчання, однак не всі бажаючі розрахували свої сили, і тому після ознайомлення з програмою навчання та режимом роботи, на курсі розпочали навчання 725 учасників.

" /> Online-курс "Управління проектами місцевого розвитку - 7": аналіз результатів
27.12.2017

Online-курс "Управління проектами місцевого розвитку - 7": аналіз результатів

У листопаді 2017 року завершився он-лайн курс «Управління проектами місцевого розвитку -7», вже всьоме поспіль організований на веб-платформі Спільнота практик місцевого розвитку. Цей е-курс став щорічною та, без перебільшення, «брендовою» подією в рамках Спільноти практик місцевого розвитку. 

З кожним роком курс вдосконалюється, «відточуються» педагогічні прийоми, враховуються побажання учасників, і, таким чином, навчальний дизайн наближується до потреб нашої цільової аудиторії – тих, хто шукає ефективне проектне рішення проблем громади, потребує знати: "що таке «правильний» проект, як його підготувати?", які існують обмеження та етапи, хоче спробувати розробити конкурентну проектну пропозицію для залучення ресурсів і мобілізації громади. 

Цьогорічний курс зацікавив 893 учасника, які зареєструвались для проходження он-лайн навчання, однак не всі бажаючі розрахували свої сили, і тому після ознайомлення з програмою навчання та режимом роботи, на курсі розпочали навчання 725 учасників 

Навчальний зміст модулів е-курсу був присвячений наступним темам та питанням: 

МОДУЛЬ 1. Управління проектами в публічній сфері 

МОДУЛЬ 2. Цільові групи, ідея проекту, його результати та продукт 

МОДУЛЬ 3. Основи проектного аналізу та планування проекту 

МОДУЛЬ 4. Планування ресурсів проекту, визначення ризиків та забезпечення сталості проекту 

МОДУЛЬ 5. Презентація концепції проекту, його просування та залучення основних заінтересованих сторін 

«Родзинкою» й основним компонентом курсу став ПРАКТИКУМ «Підготовка концепції проекту місцевого розвитку», який складався з двох етапів: (1) розроблення учасником концепції власного проекту місцевого розвитку та її представлення на оцінку іншими учасниками курсу, та (2) взаємооцінювання концепцій: робота в якості експерта з оцінки концепцій проектів, підготовлених іншими учасниками, та надання відгуків для їх авторів. 

Особливістю взаємооцінювання в цьому році було те, що робота учасника як експерта також оцінювалася т’ютором, і ця оцінка була складовою загальної оцінки за курс. 

Ще однією новинкою і приємною несподіванкою для учасників цьогорічного курсу стала можливість отримувати додаткові винагороди впродовж навчання:

  • відзнаку «За успішно здані тести в модулях» - її отримали 274 учасники, які склали всі тести та отримали прохідний бал; 

  • відзнаку «За відкритість до спілкування» - отримали 102 учасники, які брали активну участь в обговореннях у форумах; 

  • відзнаку «Моя історія презентації проекту» - отримали 37 учасників, які поділились власним досвідом презентації проектів заінтересованим сторонам.

Також, традиційно, за умови успішного завершення е-курсу, учасники отримали сертифікати. 

Оцінювання в е-курсі відбувалось наступним чином: 

склавши всі тести, учасник міг розраховувати на максимальний бал 50;

за активну участь у форумах учасники мали змогу отримати максимум 10 балів від фасилітаторів курсу;

за роботу в Практикумі учасники могли отримати макс. 40 балів: за підготовлену концепцію проекту – до 24 балів (які розраховувались як середній бал, отриманий від двох учасників курсу), і за роботу в якості експерта – до 16 балів (від т’ютора). 

Щоб отримати електронний сертифікат про успішне опанування е-курсу, учасник мав отримати 50 і більше балів. Учасникам, які отримали понад 70 балів, були надіслані поштою також друковані сертифікати від DESPRO. 

В результаті навчання в е-курсі учасники здобули знання, вміння і навички у сфері управління проектами місцевого розвитку, а саме: здатність виявляти потреби місцевого розвитку, знаходити проектне рішення для реалізації стратегії розвитку громади, формулювати основні складові концепції проекту, зокрема, визначати призначення, мету, продукт, очікувані результати, ідентифікувати заінтересовані сторони проекту, визначати основні види діяльності за проектом та етапи реалізації проекту, необхідні ресурси, ризики та фактори забезпечення сталості результатів проекту. А найціннішим стало те, що учасники мали можливість удосконалити концепцію проекту розвитку своєї громади, обмінятись досвідом з іншими учасниками – на основі взаємооцінювання концепцій проектів своїх колег (кожен учасник в ролі експерта оцінював (анонімно) концепції двох інших учасників курсу, а також отримав оцінки і рекомендації щодо свого проекту від двох колег). 

Як результат, 216 учасників успішно завершили навчання за програмою е-курсу УП-7, а значить, ми всі разом зробили ще один крок у напрямку успішної реалізації проектів для розвитку наших громад по всій Україні! 

З детальним звітом по курсу ви можете ознайомитися завантаживши pdf-файл.