DESPRO узгодив плани діяльності на IV фазу з партнерськими громадами проекту
8 лютого експерти DESPRO провели у Києві семінар присвячений плануванню подальшої співпраці в сфері водопостачання, санітарії та підвищення управлінсько-організаційного потенціалу комунальних підприємств з громадами цільових регіонів проекту.
Експерт з питань децентралізації проекту DESPRO, Вячеслав Козак, презентував учасникам семінару основні напрямки та принципи роботи проекту у ІV фазі.
«Впроваджуючи діяльність нашого проекту в партнерських громадах ми розглядаємо проблеми, котрі потребують вирішення, з точки зору стратегічного підходу. В основі такого підходу знаходиться три складові нерозривно пов’язані між собою: стратегічне планування, інтеграція конкретних заходів в структуру стратегічного плану та покрокова реалізація цих заходів» – зазначив В. Козак.
В ході подальшої роботи представники партнерських громад мали змогу отримати ґрунтовну інформацію про загальні підходи до розробки стратегічних та програмних документів, специфіку організації процесу та основні етапи розробки Стратегії у сфері водопостачання та санітарії, особливості розробки цільових програм у сфері водопостачання та водовідведення.
«Працюючи з громадами, ми орієнтуємося на розробку індивідуальних рішень, котрі б дозволяли якомога повніше врахувати специфіку актуальних потреб та наявних ресурсів конкретної громади, її кадровий потенціал, здатність у подальшому забезпечувати повноцінне функціонування комунального підприємства. Саме тому, одним із перших етапів планування будь-якої діяльності є діагностика актуальної ситуації в громаді у сфері водопостачання та санітарії» – сказала, Олена Козлюк, консультант проекту DESPRO з питань стратегічного планування та програмування.
Питання технічної модернізації систем водопостачання, як важливий елемент підвищення спроможності місцевих громад, висвітлив Анатолій Копитін, технічний консультант проекту DESPRO.
«Технічного аудиту не треба боятися. Ця процедура спрямована не на перевірку заради пошуку недоліків та покарання винних. Аудит здійснюється з метою оцінки поточного технічного стану системи водопостачання, адже цей показник є важливим компонентом системи управління активами» – повідомив присутнім А. Копитін.
Разом з фінансовим експертом проекту DESPRO, Юлією Кірсановою, учасники семінару обговорили аспекти облікової політики, роль організації управління фінансами та кадрами і порядок взаємовідносин зі споживачами у підвищенні ефективності діяльності комунального підприємства.
За словами експертів, базуючись на попередньому досвіді впровадження проектів в сфері водопостачання та санітарії, було вирішено визначити пріоритетною саме роботу з комунальними підприємствами, бо це дозволяє зробити акцент на розвитку організаційно-управлінського потенціалу надання якісних комунальних послуг та розбудовувати соціальну інфраструктуру громади.
На важливість врахування соціального контексту вказували й заключні доповіді семінару. Зокрема, експерт DESPRO з підтримки національної політики, Марина Бриль, поінформувала присутніх про політику Швейцарської Конфедерації у питаннях врахування можливого впливу військового конфлікту на Сході України на ситуацію в громаді та про необхідність включення цих аспектів при впровадженні проектів DESPRO.
Спеціаліст проекту DESPRO, Юлія Локшина, висвітлила питання забезпечення гендерної рівності в ході впровадження проектів та представила основні інструменти щодо сприяння гендерній рівності. Зокрема, при плануванні та втіленні своїх проектів громади-партнери DESPRO повинні враховувати, що мінімальна частка участі жінок у Регіональному координаційному органі, робочій групі з реалізації проекту та у заходах, що стосуються його впровадження повинна становити 40%, а рівна участь жінок та чоловіків у прийняття рішень, що стосуються реалізації проектів з надання публічних послуг має бути гарантованою.
В рамках заходу відбулося офіційне підписання Меморандумів про співпрацю між проектом DESPRO та відібраними для участі в ІV фазі проекту громадами, тож повноправними партнерами DESPRO, котрі отримають допомогу у стратегічному плануванні, розробці програмних документів, написанні та втіленні розвиткових проектів, стали: Пирятинська та Омельницька ОТГ Полтавської області, Березівська та Шалигінська ОТГ Сумської області, Красноріченська та Біловодська ОТГ Луганської області, Тлумацька ОТГ Івано-Франківської області, Саксаганська, Троїцька, Вакулівська та Новоолександрівська ОТГ Дніпропетровської області.