19.09.2019

Відбувся круглий стіл з формування спроможних громад у Полтавській обл.
18 вересня у м. Полтава відбувся круглий стіл з обговорення подальшого формування спроможних громад, в тому числі їх укрупнення шляхом приєднання до уже утворених ОТГ інших населених пунктів, та аналізу здатності утворених ОТГ надавати якісні послуги населенню з урахуванням напрацьованих критеріїв їх оцінки на прикладі громад Полтавської області.

Круглий стіл було організовано спільно Асоціацією об'єднаних територіальних громад та Швейцарсько-українським проектом "Підтримка децентралізації в Україні" DESPRO із залученням експертів при Міністерстві розвитку громад та територій регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.
У комунікації всіх учасників круглого столу вирішувалися запитання:
Що очікує на громади у зв'язку із тим, що планується завершення реформи територіальної організації влади місцевого самоврядування? Як надалі формуватимуться громади та райони? Як оцінити спроможність існуючих та майбутніх громад?

"Зараз важливий момент, коли ми бачимо громади, які перебувають у зоні ризику у зв’язку з тим, що мають недостатньо ресурсів, і ми можемо уже зараз вносити пропозиції, готуватися до майбутніх оптимістичних чи песимістичних сценаріїв", - зазначив Олексій Рябоконь, Пирятинський міський голова, який одночасно є заступником Голови Асоціації ОТГ.

Тож закликаємо усі громади усіх областей долучатися до всеукраїнського діалогу про критерії формування реальної спроможності громад на наших заходах та в онлайн форматі!