Старости з 21 області пройшли навчання на Спільноті практик 20.11.2019

Старости з 21 області пройшли навчання на Спільноті практик
Навчання відбулося з 30 вересня по 26 жовтня 2019 в рамках електронного навчального курсу для посадових осіб місцевого самоврядування під назвою «Староста: кроки успішного старту».

Незважаючи на тему е-курсу бажання до навчання виявили, окрім старост та виконуючих обов’язки старост, ще й працівники виконавчих органів місцевих рад, депутати місцевих рад, представники громадських організацій тощо. З 260 зареєстрованих учасників 108 закінчили навчальну програму.

Метою створення навчального курсу було сприяння формуванню в Україні дієвого інституту старости через підготовку лідерів місцевого розвитку, які здатні професійно та ефективно здійснювати посадові обов’язки старост, використовуючи практичні уміння та навички, традиційні та інноваційні інструменти управлінської діяльності, які допоможуть закріпити на рівні територіальної громади досягнення реформи місцевого самоврядування.

Протягом чотирьох тижнів учасники е-курсу навчалися:
• визначати базові компетенції старости та інших учасників управлінського процесу, необхідні для ефективного здійснення професійної діяльності;
• встановлювати актуальні проблеми розвитку ОТГ та старостинського округу;
• вибудовувати ефективну комунікацію з головою громади, депутатами та мешканцями; представляти та відстоювати інтереси жителів села, селища, мешканців старостинського округу;
• визначати основні ресурси розвитку території старостинського округу та громади в цілому;
• формувати комплекс інструментів власної управлінської діяльності на посаді старости задля розвитку старостинського округу

Структура курсу складалася з наступних етапів навчального процесу:
• Модуль 1 – Староста: 12+3 кроки успішного старту;
• Модуль 2 – Староста: комунікація та співпраця;
• Модуль 3 – Староста: доступність послуг та розвиток;
• Модуль 4 – Староста: краща практика.

В ході навчання було використано широкий набір інструментів Спільноти Практик, який дозволив учасникам творчо підійти до вирішення навчальних завдань: серед іншого обговорення на форумах, адресне спілкування т’юторів та експертів із учасниками, створення та використання системи взаємооцінювання учасниками одне одного.

Окрім загальних питань реформування місцевого самоврядування в Україні учасники визначали чинники, які допомагають або заважають старості виконувати свою роботу; розглянули діяльність старости через призму його повноважень, функцій, обов'язків; звернули увагу на законодавче регулювання статусу старост в об'єднаних територіальних громадах, визначали роль старости при виділенні коштів на старостинські округи.
Одною з особливостей е-курсу стало проведення в його рамках Конкурсу «Краща старостинська практика», де учасники ділилися найуспішнішими рішеннями та проектами в своїй діяльності. Після обговорення, взаємооцінювання та визначення переможців, найбільш цікаві практики та проекти були презентовані 30 жовтня на підсумковій конференції за результатами е-курсу.

Також учасниками навчального курсу було започатковано групу «Конгрес старост ОТГ» (Facebook-спільнота нараховує сьогодні вже більше 280 учасників).

Е-курс на тему «Староста: кроки успішного старту» відбувся на платформі Спільнота практик: Сталий розвиток за підтримки Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO, за ініціативи Дніпропетровського відокремленого підрозділу Установи «Центр розвитку місцевого самоврядування». Партнером курсу виступив Дніпропетровський регіональний інститут державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, команда т’юторів якого супроводжувала навчальний процес.

Дізнавайтесь про нові навчальні програми на Спільноті практик: Сталий розвиток