Чому гендерна рівність важлива? Бо це про рівні права і можливості для всіх: як жінок, так і чоловіків. Це про партнерство і повагу одне до одного. Про формування ставлення до людини, перш за все, як до особистості, а вже потім - як до представника чи представниці певної статі. Про орієнтацію на професіоналізм конкретної особи, а не на стереотип про "жіночі" або "чоловічі" професії. Суспільство, де зберігається принцип гендерної рівності є вільним від забобон та перешкод для будь-кого у досягненні своїх цілей.
Зокрема тому, Кабінет міністрів України затвердив Державну соціальну програму забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків на період до 2021 року. Підтримка гендерної рівності є й ключовим компонентом Стратегії Швейцарського бюро співробітництва в Україні на 2015 - 2018 роки.
Рівноправна участь жінок у прийнятті рішень відіграє суттєву роль і у впровадженні реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні. Адже жінки на рівні та у партнерстві з чоловіками стають рушійною силою втілення змін у процесі децентралізації.
З метою розширення можливостей для розвитку лідерського потенціалу жінок в об`єднаних територіальних громадах проект DESPRO зініціював створення Мережі жінок-лідерок місцевого самоврядування.
У рамках цієї діяльності DESPRO планує провести низку навчальних заходів для представниць місцевого самоврядування: голів, посадових осіб та старост об`єднаних територіальних громад.
У рамках тренінгу "Жінки-лідерки місцевого самоврядування" учасниці мають нагоду оволодіти техніками ефективної комунікації, розвинути навички роботи в команді, засвоїти основи переговорних практик з особливим акцентом на впровадження змін на місцевому рівні.
Запрошуємо усіх охочих долучитися до Facebook групи Мережі "Жінки-лідерки місцевого самоврядування", а також стежити за новинами цієї тематики на сторінках DESPRO.