Новини DESPRO

16:54 | 30.06.2015

Завдяки співпраці з проектом DESPRO все більше жителів Дніпропетровщини мають доступ до якісного водопостачання

30 червня у селі Веселе, Раївської сільської ради Синельниківського району, здали в експлуатацію новозбудовану мережу водопостачання. Відтепер усі жителі села мають доступ до якісної питної води. Роботи провели у рамках співпраці обласної ради та Швейцарсько-українського проекту DESPRO.

«Наші села дозріли до того, щоб самостійно залучати соціальні інвестиції та передовий досвід у сфері водопостачання. Ми бачимо практичні зрушення в цьому напрямку – у селі ніколи не будо центрального водопостачання, а тепер кожен будинок тут буде з водою. Значну частину коштів на зведення водоводу зібрали самі мешканці громади», – підкреслив голова обласної ради Євген Удод.

11699.jpg

У Раївській сільраді відзначають, що з моменту заснування села мешканці змушені були користуватись водою з криниць, або сплачувати за привозну. Це створювало чимало економічних та побутових проблем, особливо у літні місяці, коли ведуться польові роботи. Використовувати привозну воду для побутових потреб, у тому числі, поливу городини було дуже затратно. Соціальні інвестиції від облради та міжнародних партнерів стали поштовхом для створення власної системи водопостачання.

У ході реалізації проекту громада с. Веселе прийняла рішення звільнити найбільш соціально-незахищених мешканців села від  внеску на будівництво вуличної мережі та надала згоду на проведення вуличного водогону до їхніх домогосподарств. У результаті 54 домогосподарства отримали можливість безкоштовного підключення до вуличної мережі. Ці домогосподарства лише мають здійснити індивідуальні підключення, а саме підвести водогін від вуличної мережі безпосередньо до свого домогосподарства.

Проект почали реалізовувати з вересня 2014 року. За цей період у селі збудували водогін та розподільчі мережі, що дозволило забезпечити гарною водою усіх жителів села, а це – 345 домогосподарств, в яких мешкає 806 осіб. Загальна протяжність водогону склала трохи більше 9 км.

Вартість проекту – більше 1,5 млн. грн., з яких 300 тис. грн. – кошти проекту DESPRO, по 250 тис. грн. – кошти обласного та районного бюджетів, 286 тис – сільської ради та 465 тис. грн. – внесок громади села.



Коротке посилання на новину: http://despro.org.ua/~wobdH