09:00 | 05.07.2018

За підтримки DESPRO розроблено бюджетний калькулятор для визначення спроможності майбутніх ОТГ

Програмний комплекс «Калькулятор для розрахунку фінансової спроможності перспективної об’єднаної територіальної громади» розроблено за підтримки Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO на замовлення Мінрегіону. 

За словами керівника проекту DESPRO, Оксани Гарнець, бюджетний калькулятор дозволяє громадам аналізувати та обґрунтовувати фінансову складову об’єднання та долучатися до сучасних способів управління ресурсами. 

«Бюджетний калькулятор – це зручний інструмент, що дозволяє громадам аналізувати та обґрунтовувати фінансову складову об’єднання та долучитися до сучасних способів управління ресурсами», – зазначила Оксана Гарнець

Поява бюджетного калькулятора отримала позитивні відгуки від представників експертного середовища. Координатора з фінансової децентралізації Центрального офісу реформ при Мінрегіоні, Яніна Казюк, зауважила, що він полегшить процес проведення розрахунків для визначення майбутньої спроможності громади. 

«Сенс в об’єднанні територіальних громад є тоді, коли попередні розрахунки доводять, що така об’єднана громада буде спроможною, в тому числі і за бюджетними показниками, вирішувати всі питання місцевого значення. Саме тому існувала потреба у такій програмі, яка б полегшувала здійснення таких розрахунків та дозволяла б моделювати різні варіанти об’єднання, щоб обрати найкращий», – зазначила Яніна Казюк

Калькулятором вже користуються обласні державні адміністрації та експерти регіональних Центрів розвитку місцевого самоврядування, створені за підтримки Програми «U-LEAD з Європою». У них територіальні громади зможуть отримати консультації щодо моделювання фінансової спроможності майбутніх ОТГ.


Калькулятор для розрахунку фінансової спроможності перспективних ОТГ


content_Снимок1.PNG


content_2.PNG


Коротке посилання на новину: http://despro.org.ua/~GHuD5