Новини DESPRO

11:52 | 01.08.2009

30 липня експерт DESPRO Вячеслав Сороковський виступив з доповіддю на круглому столі ПРІК ПРООН.

У своїй доповіді він окреслив підходи DESPRO до управління системами водопостачання.

Короткі тези доповіді :

З початку діяльності проекту було обрано стратегію просування стійкої моделі подальшого утримання та обслуговування систем водопостачання. Основні елементи цього підходу наступні:

1) Водопостачання – це послуга, де в правовому полі мають взаємодіяти споживач та виконавець цієї послуги.

2) Водопостачання передбачає використання інфраструктури (мережі, об‘єкти водопостачання, обладнання і т.ін.). право власності на яку мають бути встановлені у відповідності до чинного законодавства. Набуття прав власності на створене чи реконструйоване майно так само необхідно оформлювати належним чином.

3) Виконавець послуги (оператор системи водопостачання) повинен мати відповідний організаційно-правовий статус, що дає право вести господарську діяльність, мати відповідним чином оформлене право на використання інфраструктури для надання послуг водопостачання, а також володіти необхідними дозвільними документами, пов‘язаними з наданням послуги водопостачання.

Цей підхід стимулює громади ще на початку процесу, при розробці проектної ідеї в початковій стадії планування, обмірковувати наступний варіант управління системою водопостачання.це повинно бути зроблено незалежно від того чи створюється нова система водопостачання, чи вдосконалюється існуюча.

Фактично, стійка модель утримання та обслуговування знаходить своє відображення на всіх етапах підготовки та реалізації проекту громади, таких як:

•    Створення організації на базі громади;

•    Виконання технічної частини проекту;

•    Передача системи водопостачання в обслуговування;

 

Коротке посилання на новину: http://despro.org.ua/~X3nAW