Новини DESPRO

11:56 | 29.12.2009

Децентралізація в дії: Підбито підсумки першої фази діяльності Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO у Вінницькій області

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 29 грудня, Вінниця. На розширеному засіданні Наглядової Ради DESPRO у Вінницькій області підбито підсумки діяльності першої фази Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO.
Головним результатом діяльності проекту у 2007-2009 роках стало створення дієвої моделі впровадження послуг для населення децентралізованим шляхом. Йдеться, насамперед, про пілотні проекти сільських громад із налагодження систем водопостачання. Застосовані при реалізації згаданих проектів організаційні підходи та досвід можуть слугувати в подальшому для використання в рамках майбутньої територіально-адміністративної реформи в державі.

Провів засідання Перший заступник Голови Вінницької ОДА, голова наглядового комітету DESPRO у Вінницький області Валерій Коровій. У заході також взяли участь керівники Тульчинського, Іллінецького та Калинівського районів (пілотних районів DESPRO) та представники сільських громад-партнерів DESPRO  в реалізації проектів місцевого розвитку.
За два роки, що минули у результаті діяльності DESPRO, на Вінниччині реалізовано 20 проектів місцевих громад. Досягнуто значних соціальних та економічних результатів: близько 9 тис. сільських мешканців Тульчинського, Калинівського та Іллінецького районів одержали можливість користуватися якісними послугами водопостачання, загальна вартість проектів склала понад  4 млн. 222 тис. гривень, з яких близько 51% - внесок Швейцарсько-українського проекту DESPRO, 33% - зібрано мешканцями громад, решту – близько 16% профінансували місцеві бюджети.
Перша фаза діяльності проекту «Підтримка децентралізації в Україні» розпочалася у 2007 році і завершується 31 січня 2010. Наступна фаза проекту розпочнеться із 1 лютого 2010 року та триватиме до 1 лютого 2012 року.
 

Коротке посилання на новину: http://despro.org.ua/~ycFqQ