Новини DESPRO

11:41 | 15.05.2012

Формування спільноти практиків «Інновації в місцевому самоврядуванні»: екватор навчання та рекорд відвідування

14 травня став рекордним днем за статистикою відвідування платформи «Спільноти практиків: інновації в місцевому самоврядуванні» http://mx.despro.org.ua:8081 -  8566 логів за один день. У цей день було розпочато чергову тему «Планування проекту (Основи проектного менеджменту)» на курсах «Управління проектами з місцевого та регіонального розвитку», за якими проходять дистанційне (eLearning) навчання більше 800 учасників зі всієї України. Кількість зареєстрованих учасників та їх активність засвідчили, що місцеве самоврядування в Україні готове застосовувати можливості сучасних комунікаційних та навчальних технологій для обговорення та розв’язання актуальних проблем розвитку місцевого самоврядування.

Протягом перших тижнів учасники ознайомилися із питаннями:
•    Реформи та пріоритети у місцевому самоврядуванні
•    Проблеми громади – Як виявити? Хто має вирішувати?
•    Методологія здійснення соціально-економічного аналізу за проблемними аспектами, на вирішення яких спрямований проект (SWOT, GAP, іт.д.)
•    Відповідність цілей і завдань проектів, які розробляються, місцевій стратегії розвитку адміністративно-територіальної одиниці
•    Зацікавлені сторони – різне бачення однієї проблеми
•    Критерії інноваційності проекту
•    Cистемність запропонованих трансформацій
•    Забезпечення нормативного закріплення запропонованих трансформаційних перетворень

Окрім роботи за навчальною програмою учасники мають нагоду поспілкуватися із експертами з питань місцевого самоврядування, а також між собою, піднімаючи питання адміністративної реформи, ролі районних ресурсних центрів громад, залучення коштів громадян до реалізації проектів на місцях, енерго- та ресурсозбереження, інше.
 


Швейцарсько-український проект «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO, Державний фонд сприяння місцевому самоврядуванню та Національна академія державного управління співпрацюють у організації дистанційного навчання «Управління проектами з місцевого та регіонального розвитку» та формуванні спільноти практиків «Інновації в місцевому самоврядуванні».

Метою дистанційного навчання є набуття учасниками нових компетенцій з проектного менеджменту для вирішення проблем громади, а також формування спільноти практиків «Інновації в місцевому самоврядуванні». Учасники отримають можливість систематизувати знання щодо розроблення проектів в рамках Всеукраїнського конкурсу проектів і програм розвитку місцевого самоврядування; ознайомитися із кращими практиками та типовими помилками при розробці, а також впровадженні проектів; ознайомитися із різноманітними інструментами проектного менеджменту.

Дане дистанційне навчання має на меті також стати початком регулярного спілкування між органами місцевого самоврядування з різних регіонів України за допомогою Міжрегіональної інформаційно-освітньої мережі «Ефективна держава»
www.derzhava.in.ua для забезпечення системності процесів створення, аналізу, збереження та поширення інформаційних ресурсів та знань у секторі місцевого самоврядування.

Коротке посилання на новину: http://despro.org.ua/~caW7o