Проект DESPRO сприяє підготовці  до реформи представників місцевого самоврядування

Експерти проекту DESPRO здійснюють постійний аналіз концептуальних, стратегічних засад розвитку місцевого самоврядування. Базуючись на результатах цих досліджень, розробляються навчальні та тренінгові програми для представників органів місцевого самоврядування, які  стануть ключовою ланкою здійснення реформ. 

У рамках цієї діяльності почала працювати перша Школа місцевого самоврядування, яка складається з двох етапів очного навчання та дистанційного електронного курсу. У навчанні взяли участь сільські та селищні голови, мери малих міст та голови районних рад з різних регіонів України. Цьому допомагає активна співпраця із Всеукраїнськими асоціаціями: Українською асоціацією районних та обласних рад, Всеукраїнською асоціацією сільських та селищних рад, а також Асоціацією малих міст України. 

Масштаб перетворень в країні вимагає нового підходу до врядування. Проект DESPRO відкриває своїм партнерам з асоціацій органів місцевого самоврядування нові можливості долучитися до найбільш інноваційних методів навчання та роботи. Зокрема, проект надає широку підтримку в створенні он-лайн платформ для обміну знаннями та досвідом у різних сферах. Завдяки DESPRO розроблено та реалізовано низку електронних курсів для практиків місцевого самоврядування та слухачів магістратур за спеціальностями «Публічне адміністрування» та «Державна служба». За підтримки проекту вже чотири роки працює електронна платформа “Спільнота практик: Інновації та кращі практики в місцевому самоврядуванні”, яка об’єднує більше 3 тисяч учасників зі всієї України. 

Публічна дискусія сприяє залученню різних верств громадян до реалізації реформи. Проект DESPRO провів низку заходів навчального та дискусійного характеру в різних регіонах України - Івано-Франківській, Житомирській, Харківській та Дніпропетровській областях. У них взяли участь активні небайдужі громадяни – працівники бізнесу, практики місцевого самоврядування, експерти недержавних організацій, ЗМІ. Результати цих напрацювань увійдуть як рекомендації до пакету законопроектів з реформи місцевого самоврядування. 

 http://despro.org.ua/bitrix/images/fileman/htmledit2/break_page.gif

Проект DESPRO сприяє підготовці  до реформи представників громад, покращуючи інфраструктуру сіл, селищ та малих міст

Проект DESPRO напрацював досвід децентралізації на місцях, в громадах. Питання готовності громад рівня сіл, селищ та малих міст до реформи є надзвичайно актуальним. Реалізація проектів децентралізованого надання послуг з водопостачання, поводження з побутовими відходами та водовідведення сприяє соціальній мобілізації громадян, готує їх до участі в прийнятті рішень, у покращенні якості життя громади, формує активну громадянську позицію. З 2007 року проект DESPRO сприяв реалізації 104 проектів в сфері сільського водопостачання в партнерських регіонах. Загальна вартість співфінансованих проектів склала 56,6 млн грн, з яких внесок громад склав 23,3 млн грн, місцевих бюджетів – 15,5 млн грн, DESPRO – 17,8. Якісні комунальні послуги отримали більше ніж 94 тис. осіб. 

Головною перевагою співпраці з DESPRO для громад стало не стільки співфінансування проектів, скільки методологічна, юридична та інформаційна підтримка. За сприяння проекту сільськими активістами були започатковані організації на базі громади, що уможливило реалізацію різних проектів як в рамках співпраці з DESPRO, так і поза ними.   

Проект DESPRO також сприяє реалізації двох пілотних проектів із поводження з побутовими відходами у Вінницькій та Сумській областях. Розпочинаються проекти з водовідведення в селах та малих містах. Таким чином, проект готує ґрунт для реформи на рівні громад, адже населення розуміє переваги децентралізації.  

http://despro.org.ua/bitrix/images/fileman/htmledit2/break_page.gif

Проект DESPRO сприяє підготовці  до реформи широких верств населення

DESPRO бере активну участь у просвітницькій та інформаційній роботі з просування реформи в рамках Урядової ініціативи «Децентралізація влади»На базі проекту працює робоча група, яка об’єднала найкращих медіа-експертів з державних органів влади, бізнес-сектору, донорських організацій та наукових інституцій. Базуючись на результатах досліджень громадської думки, ця робоча група в тісному співробітництві з Мінрегіоном реалізує національну інформаційно-просвітницьку кампанію. Мета цієї кампанії – громадська підтримка реформ. Зокрема, DESPRO взяв на себе створення інформаційного контенту, випуск навчальних матеріалів та публікацій з децентралізації для різних цільових аудиторій, розповсюдження інформації в соціальних мережах та дискусійних майданчиках Інтернет.