Новини DESPRO

17:12 | 06.03.2018

Експерт DESPRO долучилася до роботи науково-практичного семінару з децентралізації

6 березня 2018 року у м. Біла Церква відбувся науково-практичний семінар «Децентралізація влади та розвиток місцевого самоврядування: європейський досвід та українські реалії», ініційований Білоцерківським національним аграрним університетом (БНАУ) за участі Київської обласної державної адміністрації, Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO, Київського Центру розвитку місцевого самоврядування та Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад. 

До участі у заході долучилися представники органів місцевого самоврядування Білоцерківського району, професорсько-викладацький склад БНАУ та студенти-майбутні фахівці з публічного управління. 

IMG_7121.jpg

В контексті запитань зацікавлених учасників семінару прослідковувався певний «інформаційний голод» щодо впровадження процесу реформ, тож експерти скерували зміст своїх виступів на висвітлення засадничих принципів та передумов створення Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади, а також розказали про вже наявні досягнення і перспективи реформи.  

«Децентралізація – це не примха чиновників, це потреба життя» – зазначив директор Київського Центру розвитку місцевого самоврядування за підтримки Програми «U-LEAD з Європою», Олег Любімов

IMG_7254.jpg

Порівнюючи концептуальні та стратегічні засади розвитку місцевого самоврядування в Україні з провідними європейськими практиками О. Любімов акцентував увагу на тому, що відмінною рисою українських реалій є можливість саме «добровільного» об`єднання, наданого державою: «Добровільність – це є тест на нашу політичну зрілість» – підсумував доповідач. 

Переваги об`єднання на добровільних засадах та особливості української моделі децентралізації висвітлила у своєму виступі, Марина Бриль, експерт проекту DESPRO з підтримки національної політики. 

IMG_7232.jpg

Наріжним каменем є формування відповідальності у кожного окремого мешканця за розвиток своєї громади, так, як і у голови перед виборцями – констатувала Марина Бриль

«Найлегше – виправдовувати свою пасивність, шукаючи винних на районному, обласному, національному рівні. Але ж змінювати потрібно перш за все себе. Давайте врешті захочемо це зробити!» – сказала експерт. 

IMG_7243.jpg

Важливою темою, що обговорювалася в ході семінару стало питання кадрового голоду в новостворених об’єднаних територіальних громадах. 

За словами Тетяни Сокольської, завідувачки кафедри публічного управління, адміністрування та міжнародної економіки БНАУ, освіта має бути платформою для розвитку громад, а відтак, нагальною є потреба у підготовці та підвищенні кваліфікації кадрів ОМС, які готові і вміють працювати у нових умовах.

Коротке посилання на новину: http://despro.org.ua/~89qGa