Новини DESPRO
2 липня розпочалася Конференція з питань реформ в Україні (Ukraine Reform Conference) у Торонто - масштабний захід, організований спільно Канадою та Україною...
Швейцарсько-український проект “Підтримка децентралізації в Україні” DESPRO оголошує конкурсний набір до Школи місцевого самоврядування DESPRO для команд ОТГ та для молодих фахівців ОМС ОТГ
17-18 квітня 2019 року у Вінниці відбулася стратегічна сесія з розробки комунікаційної кампанії регіонального плану управління відходами. Сесія була організована Швейцарсько-українським проектом «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO у тісній співпраці з Агенцією регіонального розвитку Вінницької області.
29 березня завершився тренінг для тренерів з інтерактивних методик викладання для дорослої аудиторії від Швейцарсько-українського проекту "Підтримка децентралізації в Україні" DESPRO.
З 25 по 29 березня у Києві триває тренінг з інтерактивних методик викладання для дорослої аудиторії від Швейцарсько-українського проекту "Підтримка децентралізації в Україні" DESPRO.
4-8 березня відбувся ознайомчий візит для партнерських громад DESPRO до Польщі.
6 березня Швейцарсько-український проект «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO спільно зі Швейцарсько-українською програмою «Електронне врядування задля підзвітності влади та участі громади» EGAP провели тренінг по роботі з геоінформаційними системами обліку активів. Такі системи отримали найактивніші та найпродуктивніші команди громад-учасниць Школи місцевого самоврядування DESPRO.
В межах напряму підтримки ґендерної рівності Швейцарсько-український проект «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO запустив онлайн-курс «Ґендерна політика для розвитку місцевого самоврядування» на Спільноті практик.
Відтепер у бібліотеці сайту DESPRO можна завантажити посібник «Успішна територіальна громада: будуємо разом» - спільний доробок експертів Марини Бриль, Олександра Врублевського, Ольги Данчевої, Айдера Сеїтосманова та Ельведіна Чубарова
Відбувся е-курс "Управління проектами місцевого розвитку - 8" у рамках Спільноти практик: сталий розвиток
Форум місцевого самоврядування і в рамках нього — ІІІ Форум об’єднаних громад, відбувся 5 грудня за підтримки та співорганізації проекту DESPRO та інших представників міжнародної спільноти.
З 20 по 23 листопада у Києві пройшла ІІ сесія Школи місцевого самоврядування DESPRO, що стала завершальною для цьогорічної Школи.
12 листопада відбувся семінар на тему “Практичні аспекти організації співробітництва територіальних громад” для представників громад Одещини.
9 листопада у Вінниці відбувся круглий стіл «Впровадження Закону України "Про співробітництво територіальних громад": стан та перспективи розвитку».
Круглий стіл організувало Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України за підтримки Швейцарсько-українського проекту “Підтримка децентралізації в Україні” DESPRO.
9 листопада 2018 року у Вінниці відбудеться круглий стіл «Впровадження Закону України "Про співробітництво територіальних громад": стан та перспективи розвитку».
У Міжнародний день проектного менеджера Швейцарсько-український проект «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO пропонує усім зацікавленим чудову можливість для професійного розвитку та самовдосконалення. Саме першого листопада на online-платформі «Спільнота практик: сталий розвиток» розпочався е-курс «Управління проектами місцевого розвитку – 8».
6 листопада Мінрегіон та проект DESPRO проведуть круглий стіл “Сфера управління побутовими відходами — європейський шлях розвитку” в межах виставки “КомунТех”.
23 жовтня відбулись дебати від DESPRO “Навіщо громадам об’єднуватись” в Полтаві.
Швейцарсько-український проект «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO запрошує представників органів місцевого самоврядування та виконавчої влади, депутатів місцевих рад, лідерів громад та активістів громадського сектору до участі у дистанційному (електронному) курсі «Управління проектами місцевого розвитку-8» на онлайн-платформі «Спільнота практик: сталий розвиток».
Проект DESPRO взяв участь в Міжнародному форумі Інтеграції та Кооперації «InCoForum2018».
23 жовтня у місті Полтава відбудуться дебати на тему «Навіщо громадам об’єднуватись?»
На Спільноті практик DESPRO з'явився новий інформаційний ресурс "Стартапи в економічному розвитку територіальних громад".
В Одесі відбулися Х Рішельєвські академічні читання на тему «Державна служба: традиції та інновації». Щороку під час читань державні службовці, службовці місцевого самоврядування, експерти, дослідники, практики обговорюють практичні аспекти функціонування і розвитку державної служби та служби в органах місцевого самоврядування з акцентом на тому, що і як треба робити, щоб публічна служба ставала кращою та ефективною.
Місцевий економічний розвиток передбачає нарощування економічного потенціалу певної місцевості для підвищення якості життя мешканців. Такий розвиток робить територію конкурентоспроможною й призводить до її сталого зростання.
Метою цьогорічного і, вже шостого за рахунком, форуму стала активізація економічної співпраці, презентація інвестиційного, економічного, агропромислового та туристичного потенціалу Вінницької області, а також встановлення нових партнерських контактів та налагодження взаємовигідного співробітництва.
Команда експертів Спільноти практик проекту DESPRO опублікувала статтю "eLearning within the Community of Practice for sustainable development" («Електронне навчання у Спільноті практик задля сталого розвитку»).
Про новий бюджетний калькулятор для визначення спроможності майбутньої ОТГ розповіла керівниця проекту DESPRO Оксана Гарнець.
Про систему водопостачання та сортування сміття в рамках децентралізації.
В студії "Громадського радіо" Вячеслав Козак експерт з питань публічних послуг Швейцарсько-українського проекту “Підтримка децентралізації в Україні” DESPRO.
Швейцарсько-український проект "Підтримка децентралізації в Україні" DESPRO оголошує про завершення конкурсного відбору команд ОТГ до участі у Школі місцевого самоврядування DESPRO ― 2018.
Староста – важливий учасник впровадження процесу децентралізації, найближчий до мешканців громади представник влади, котрий нерідко сприймається як її «обличчя». Достатній рівень компетентності старости виступає запорукою його успішності, спроможності відстоювати інтереси місцевих жителів та консолідувати громаду.
Виконуючи свої безпосередні обов’язки, старости стикаються з рядом проблем, котрі не завжди вдається вирішити самостійно. На допомогу приходить спільнота експертів та практиків щоб посилити діяльність старост потужним професійним інструментарієм.
Нагодою для професійного вдосконалення став електронний навчальний курс «Староста: лідер, представник інтересів територіальної громади», розроблений за сприяння Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO.
Швейцарсько-український проект «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO оголошує додатковий конкурсний набір в рамках Школи місцевого самоврядування DESPRO – 2018.
Школа DESPRO підготувала спеціальну гілку для представників регіональних ЗМІ з усіх областей України. Зміст навчальних модулів орієнтований на журналістів та редакторів, котрі працюють в регіональних виданнях та на телеканалах.
<p style="text-align: justify;">На замовлення Мінприроди та Мінрегіону DESPRO розробить проект наказу «Про затвердження Порядку розроблення та затвердження регіонального плану управління відходами».
Реформа управління відходами в України назріває ще з радянських часів, адже і тоді як такого "управління" не було, а були лише "безкрайні" простори на яких можна звалювати сміття.
На сьогодні в Україні прийнята Національна стратегія управління відходами до 2030 року, відповідно до якої на законодавчому рівні буде закріплена нова система розподілу відповідальності між громадянином, виробником та владою, зокрема місцевим самоврядуванням.
24 липня у Зайцівській сільській об’єднаній територіальній громаді Дніпропетровської області відбулося засідання Комітету зі стратегічного планування.
У рамках партнерства з Вінницькою ОДА Швейцарсько-український проект “Підтримка децентралізації в Україні” DESPRO здійснить аналіз поточного стану надання кредитів на розвиток інфраструктури водопостачання та водовідведення в області по програмі “Питна вода”, вивчить іноземний досвід з втілення подібних програм кредитування та проведе низку семінарів для місцевих партнерів з метою впровадження найкращих практик у програму кредитування.
Швейцарсько-український проект «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO оголошує додатковий конкурсний набір в рамках Школи місцевого самоврядування DESPRO – 2018.
Завершився триденний тренінг від проекту DESPRO «Жінки-лідери у місцевому самоврядуванні». Даний захід є пілотним у серії заходів від проекту, присвячених залученню жіноцтва до суспільно-політичних процесів на всіх рівнях організації влади.
П’яті дебати від DESPRO, спрямовані на пришвидшення процесу створення об’єднаних громад, відбулися на Вінниччині.
Тренінг зорієнтований на потреби представниць місцевого самоврядування та є першим із серії таких заходів проекту DESPRO, що спрямований на формування дієвої мережі жінок-лідерів місцевого самоврядування.
18 липня у місті Ямпіль Вінницької області відбудуться дебати від DESPRO на тему «Навіщо громадам об’єднуватись?».
Програмний комплекс «Калькулятор для розрахунку фінансової спроможності перспективної об’єднаної територіальної громади» розроблено за підтримки Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO на замовлення Мінрегіону.
Дунаєвецька ОТГ Хмельницької області вже збудувала сміттєсортувальну лінію та започаткувала систему роздільного збирання відходів.
Онлайн-форум привертає увагу старост та представників виконкомів об’єднаних громад, про що свідчить регулярно збільшувана кількість його учасників, а також кількість переглядів обговорюваних питань.
Швейцарсько-український проект “Підтримка децентралізації в Україні” DESPRO оголошує конкурсний набір для участі у Тренінгу для жінок-лідерів місцевого самоврядування DESPRO, який відбудеться 16-18 липня 2018 року у м. Києві.
14 червня на Буковині відбулись дебати від проекту DESPRO "Навіщо громадам об’єднуватися?".
Голови та депутати місцевих рад, медичні працівники, освітяни, експерти, голови ОТГ з різних областей України зустрілись в смт Кельменці Чернівецької області, аби обговорити усі переваги та недоліки впровадження децентралізації та реформи місцевого самоврядування.
За підтримки проекту DESPRO, у столиці відбувся семінар, на якому обговорили нюанси фандрайзингу.
9 червня експерти Швейцарсько-українського проекту "Підтримка децентралізації в Україні" DESPRO долучилися до участі у Круглому столі «Актуальні питання у сфері розвитку співробітництва територіальних громад та механізми лобіювання інтересів місцевого самоврядування в органах державної влади».
14 червня в смт Кельменці, що в Чернівецькій області, відбудуться дебати на тему: «Навіщо громадам об’єднуватись?»

Конференція Invest Energy Day – 2018 зібрала представників фінансових донорів, грантодавців, інвестиційних компаній, венчурних фондів, міжнародних і вітчизняних банків та всіх зацікавлених у реалізації заходів з енергоефективності у громадському секторі.
Конференція організовується за ініціативи Міністерства екології та природних ресурсів України за підтримки Представництва ЄС в України та проектів, що фінансуються ЄС (Twinning, APENA, BRDO), Американської торговельної палати в Україні, Європейського банку реконструкції та розвитку, а також за підтримки Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO.
На конференції презентували проект Рамкового закону про відходи, Національний план управління відходами, особливості секторальних законів: електричне та електронне обладнання, батарейки та упаковка.
Випускники Школи місцевого самоврядування DESPRO – 2017 у супроводі експертів Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO завітали у Тростянецьку міську ОТГ, що на Сумщині, в рамках семінару "Кращі практики місцевого самоврядування: інструментарій комплексного розвитку громади".
Зважаючи на сучасний розвиток суспільного життя в об’єднаних громадах, староста має інтенсивні службові відносини з посадовими особами місцевого самоврядування та місцевих органів виконавчої влади. Вони можуть бути як успішними, так і напруженими.
Одним із чинників, який впливає на зміст та якість цих відносин, може бути ступінь деталізації основних прав та обов’язків суб’єктів самих відносин - звісно, в контексті наявних у них повноважень.
Зазвичай, права та обов’язки конкретного суб’єкта службових відносин деталізуються у посадовій інструкції. Що таке посадова інструкція та чи потрібна вона для старост, поговоримо у цій публікації.
24-25 травня у Дніпрі відбувся перший в Україні Конгрес старост об’єднаних територіальних громад.
Для обміну досвідом та обговорення актуальних питань децентралізації та реформи місцевого самоврядування до заходу долучилось понад 200 старост з усіх областей України. У конгресі також взяли участь голови ОТГ, керівники обласних центрів розвитку місцевого самоврядування, представники державних органів влади і проектів підтримки децентралізації.
Запрошуємо до участі навчальному дистанційному (електронному) курсі «Староста: місцевий лідер, адміністратор, представник інтересів територіальної спільноти», що відбудеться на веб-платформі СПІЛЬНОТА ПРАКТИК МІСЦЕВОГО РОЗВИТКУ http://udl.despro.org.ua/, організованого за ініціативи Дніпропетровської обласної ради Дніпропетровським регіональним інститутом державного управління НАДУ при Президентові України та Дніпропетровським Центром розвитку місцевого самоврядування за сприяння Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO.
17 травня в рамках заходів до Дня відкритих дверей в Національному агентстві з питань державної служби відбувалася презентація інформаційного онлайн-ресурсу "Нова державна служба".
Ресурс "Нова державна служба" спрямований на підготовку до проходження конкурсів кандидатів на посади фахівців з питань реформ.
Інформаційний онлайн-ресурс розміщений на Спільноті практик місцевого розвитку Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO.
Зустріч майже ста представників Швейцарської агенції розвитку та співробітництва з Європи, Азії, Африки та Південної Америки відбулася в рамках мережевої конференції «Децентралізація, демократизація та місцеве самоврядування» (DDLGN), що тривала в Україні з 13 по 17 травня 2018 року.
11 травня на Дніпропетровщині відбувся перший тренінг-семінар для представників Комітету зі стратегічного планування Зайцівської сільської об’єднаної територіальної громади за темою «Проведення аналізу соціально-економічного та екологічного стану території».
Керівник Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO Оксана Гарнець в ефірі «Українського радіо» розповіла про можливості для громад, які продукує міжнародна донорська підтримка.
Оксана Гарнець понад 10 років очолює DESPRO, проект, який працює над реалізацією завдань децентралізації. Відтак знає про реформу все. Також DESPRO за цей час профінансував чимало розвиткових проектів по цілій Україні: за підтримки DESPRO реалізовано 152 проекти в громадах у сферах водопостачання, водовідведення та поводження з твердими побутовими відходами. 173 000 мешканці 6 регіонів отримали доступ до якісніших послуг. 1111 км мереж збудовано за 10 років. Про те, як громаді отримати кошти донорів, Оксана Гарнець розповіла у студії «Українського радіо».
На дебатах на тему «Навіщо громадам об’єднуватись?», які нещодавно проходили в Івано-Франківську, багато уваги було приділено запитанням із залу. Більшість тих, хто ставив запитання, представлялися депутатами районних рад. Деякі питання та відповіді заслуговують на увагу. Саме їх ми вам і пропонуємо.
25 квітня в Івано-Франківську відбудуться дебати на тему: «Навіщо громадам об’єднуватись?»
В ЛРІДУ НАДУ відбулися заходи із завершення регіонального е-курсу "Управління проектами місцевого розвитку". Навчання відбулося за професійною програмою підвищення кваліфікації за замовлення Луганської обласної державної адміністрації та Львівської обласної ради на е-платформі DESPRO Спільнота практик місцевого розвитку.
Ті, хто виконають їх першими, отримають "значний пакет допомоги від спеціально створеного Міжнародного офісу партнерів". Про це говорили під час розширеної урядової наради у Вінниці.
Нещодавно експерти Швейцарсько-українського проекту "Підтримка децентралізації в Україні" DESPRO відвідали з моніторинговим візитом Дунаєвецьку об’єднану територіальну громаду, з котрою проект DESPRO співпрацює вже не перший рік.
Звітні зустрічі завжди мають офіційний характер та перенасичені формальностями, скажете Ви? У випадку з Дунаєвецькою громадою ми точно маємо заперечення, адже гостинний прийом експертів DESPRO на Хмельниччині переріс у справжній творчий перформанс, і змістова частина звіту від цього не лише не постраждала, а й сповнилася фактами, що реально підтверджують згуртованість громади та свідчать про креативний підхід до розв’язання робочих питань.
Тож читайте та дивіться самі, запрошуємо Вам до відеосалону у форматі « 3 D»!
Упродовж 20 лютого - 31 березня 2018 року на е-платформі «Спільнота практик місцевого розвитку» Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO проходив online-курс «Управління проектами місцевого розвитку (регіональний)». Навчання відбулось на замовлення Луганської обласної державної адміністрації, Львівської обласної ради та за підтримки Асоціації місцевих рад «Місцеві ради Львівщини» на основі щорічного і найпопулярнішого е-курсу Спільноти практик, що просуває впровадження проектного підходу до розвитку громад. Учасниками навчання, що реалізовував Львівський регіональний інститут державного управління Національної академії державного управління при Президентові України були 190 представників органів публічної влади та громадянського суспільства Луганської та Львівської областей.
У місті Жовква Львівської області відбулися публічні дебати на тему: «Чи варто громадам об’єднуватися?» У чотирьох раундах запеклого словесного поєдинку сторона, яка виступала за об’єднання, здобула переконливу перемогу, збільшивши кількість своїх прихильників у залі на 16%.
Асоціація об’єднаних територіальних громад під час загальних зборів підписала меморандум з Швейцарсько-українським проектом «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO.
19 – 23 березня у Києві відбувся тренінг з інтерактивних методик викладання для дорослої аудиторії, котрий зібрав у столиці найкращих представників Школи місцевого самоврядування – 2017 Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO.
22 – 23 березня експерти Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO провели у Києві інформаційний семінар за темою «Підвищення управлінсько-організаційного потенціалу комунальних підприємств водопровідно-каналізаційного господарства». Захід став однією з частин комплексної роботи проекту DESPRO в сфері централізованого водопостачання та водовідведення в об’єднаних територіальних громадах.
30 березня у м. Жовква Львівської області відбудуться публічні дебати від DESPRO на тему «Навіщо громадам об’єднуватися?»
Олександр Врублевський, експерт-консультант проекту DESPRO з питань діяльності старост та співробітництва територіальних громад надав роз`яснення щодо порядку внесення змін до регламентів місцевої ради та виконкому.
У Тячівській об’єднаній громаді переконані, що децентралізація має продовжуватися, й чекають нових повноважень.
Тячівська об’єднана громада будує дороги та школу, інвестуючи мільйони гривень в інфраструктурні проекти. Добробут, переконані тут, слідуватиме за інфраструктурним зростанням, як тінь.
Як Тячівська громада планує розвивати туризм, зважаючи на цілющі властивості місцевої води.
16 березня відбулося підписання Меморандуму про партнерство між Швейцарсько-українським проектом «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO та Міністерством екології та природних ресурсів України.
Експерти не раз застерігали об’єднані громади від будівництва великих інфраструктурних об’єктів: стадіонів, спорткомплексів, концертних залів тощо. Побудувати їх не штука: гроші можна отримати з ДФРР чи від міжнародних донорів – а от утримувати потім дуже непросто. В Україні є кілька випадків створення подібних «валіз без ручки», які і кинути шкода, і нести несила. Коли я розповів про це голові Тячівської об’єднаної громади Закарпатської області Івану Ковачу, який у вересні минулого року відкрив у себе новозбудовану Спортивну арену «Тячів», він лише здивувався: «А знаєте, нам би ще зо два таких спорткомплекси треба! Ну, один, так точно…»
15 березня у стінах Вінницької обласної державної адміністрації відбулася робоча зустріч з нагоди підписання Меморандуму про взаєморозуміння та співпрацю між Швейцарсько-українським проектом «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO, Вінницькою обласною державною адміністрацією та Вінницькою обласною радою.
Кількість учасників онлайн-форуму для старост збільшується. На форумі зареєструвалися вже 197 старост з 23 областей (окрім Рівненської, в якій функціонує 21 обраний староста та 68 виконувачів обов’язків старости). Підвищується й рівень актуальності питань, які виносяться старостами для обговорення.
5 березня 2018 року відбулося засідання конкурсної комісії Швейцарсько-українського проекту "Підтримка децентралізації в Україні" DESPRO щодо визначення переможця конкурсу по відбору пілотного проекту фінансування інвестиційних проектів за рахунок розміщення облігацій місцевих позик.
6 березня 2018 року у м. Біла Церква відбувся науково-практичний семінар «Децентралізація влади та розвиток місцевого самоврядування: європейський досвід та українські реалії», ініційований Білоцерківським національним аграрним університетом (БНАУ) за участі Київської обласної державної адміністрації, Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO, Київського Центру розвитку місцевого самоврядування та Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад.
28 лютого Комітет з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування Верховної Ради України розглядатиме законопроект "Про добровільне об'єднання територіальних громад" щодо добровільного приєднання територіальних громад сіл, селищ до територіальних громад міст обласного значення (№6466). Ця законодавча ініціатива спрямована на розблокування процесу об’єднання громад довкола центрів економічної активності, якими є міста обласного значення.
Побутує міф, що об’єднання сіл з містом може привести до зникнення цих сіл. Щоб підтвердити чи спростувати це, «Децентралізація» поспілкувалася з представниками Тячівської міської об’єднаної громади Закарпатської області, у складі якої є місто Тячів та кілька довколишніх сіл: Тячівка, Лази та Округла, Руське Поле.
«Навіщо громадам об’єднуватися?» – саме це питання стало топовим для учасників дебатів про децентралізацію, що пройшли у смт. Краснокутськ Харківської області.
Захід було організовано Швейцарсько-українським проектом «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO за сприяння Краснокутської РДА та Центру розвитку місцевого самоврядування у Харківській області.
В рамках комунікації реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади Швейцарсько-український проект «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO запланував проведення в регіонах низки публічних дискусій на тему децентралізації.
8 лютого експерти DESPRO провели у Києві семінар присвячений плануванню подальшої співпраці в сфері водопостачання, санітарії та підвищення управлінсько-організаційного потенціалу комунальних підприємств з громадами цільових регіонів проекту.
Фахівець з питань публічних послуг та моніторингу Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO Вячеслав Сороковський про національні особливості збору сміття у нашій країні, а також про те, як вибратися із сміттєвого зашморгу.
Експерт з питань публічних послуг та моніторингу Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO Вячеслав Сороковський про Національну стратегію поводження з відходами і про те, чи штрафуватимуть громади за неналежне розв’язання «сміттєвої» проблеми.
1 лютого на Дніпропетровщині відбулося підписання Меморандуму про взаєморозуміння та співпрацю між проектом DESPRO, Дніпропетровською обласною державною адміністрацією та Дніпропетровською обласною радою.
Представниками Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO у складі Робочої групи стали експерт DESPRO з питань публічних послуг та моніторингу, Вячеслав Сороковський та експерт-консультант DESPRO з питань поводження з відходами, Дмитро Лазненко.
На прикладі Тульчинського кластеру експерт з питань публічних послуг та моніторингу Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO Вячеслав Сороковський розповів про те, як мають поводитися з відходами в Україні.
17 січня 2018 р. підписано Меморандум про співпрацю між DESPRO та Сумською обласною радою і ОДА, а також Березівською і Шалигінською ОТГ
Цьогорічний курс зацікавив 893 учасника, які зареєструвались для проходження он-лайн навчання, однак не всі бажаючі розрахували свої сили, і тому після ознайомлення з програмою навчання та режимом роботи, на курсі розпочали навчання 725 учасників.
Швейцарсько-український проект DESPRO, у зв’язку зі змінами законодавства, що регулюють процедуру розміщення облігацій місцевих позик та дозволяють більшій кількості міських рад використати такий інструмент для реалізації свої інвестиційних проектів, прийнято рішення щодо продовження терміну подачі заявок на конкурс по відбору пілотного проекту фінансування інвестиційних проектів за рахунок розміщення облігацій місцевих позик.
Меморандум про співпрацю між Швейцарсько-українським проектом DESPRO, Полтавською ОДА, обласною радою та двома ОТГ області було підписано 5 грудня, в рамках робочої зустрічі експертів DESPRO з керівництвом Полтавщини.
Вячеслав Сороковський, експерт DESPRO про те, чи змінить Національна стратегія поводження з твердими побутовими відходами ставлення українців до сміття.
Із 16 команд ОТГ успішно завершили дистанційний курс - 13
1 листопада, у всьому світі відзначають професійне свято проектних менеджерів – Міжнародний день проектного менеджера.
Проект DESPRO вітає сьогодні 216 учасників, які успішно завершили навчання за програмою найпопулярнішого е-курсу Спільноти практик місцевого розвитку “Управління проектами місцевого розвитку-7»!
Оксана Гарнець, керівниця проекту DESPRO підбиває підсумки роботи за три попередні фази та розкриває плани на наступні три роки.
Швейцарсько-український проект "Підтримка децентралізації в Україні" - DESPRO оголошує конкурс по відбору пілотного проекту фінансування інвестиційних проектів за рахунок розміщення облігацій місцевих позик.
«DESPRO – це найбільш тривалий проект, що коли-небудь проваджувався Швейцарським центром ресурсів та консультацій з питань розвитку. За 10 років ми, разом з Україною пережили чимало потрясінь та перемог, ми були змушені відповідати на неочікувані виклики та пройти багато випробувань, але не зійшли зі шляху реформи і саме цьому DESPRO вдалося досягти значних успіхів та поступу в процесі її впровадження» – ця теза стала однією з ключових у вітальному виступі Йорга Крістена, керівника Швейцарського центру ресурсів та консультацій з питань розвитку Skat Consulting та директора проекту DESPRO.
На сайті «Децентралізація влади» розпочав роботу онлайн-форум для сільських старост об’єднаних громад, розроблений за ініціативи Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO.
10-11 жовтня 2017 року відбудеться Форум партнерів Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO.
Захід об’єднає представників центральних органів влади, місцевого самоврядування, експертів та представників міжнародних проектів.
Метою Форуму є оприлюднення планів проекту на наступну фазу діяльності та презентація десятирічного досвіду роботи DESPRO в контексті підтримки децентралізації в Україні.
Вячеслав Козак, експерт з питань публічних послуг DESPRO про проекти, які повертають воду в сільські території.
25 вересня 446 учасників розпочали навчання за програмою дистанційного курсу «Управління проектами місцевого розвитку – 7» від Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» –DESPRO.
Нагадуємо, що до 30 вересня 2017 року включно, кожен бажаючий має нагоду долучитися до навчання, зареєструвавшись у Спільноті практиків місцевого розвитку.Цього року Форум об’єднав навколо себе близько 500 учасників з різних країн світу, до числа яких, на запрошення Харківської обласної державної адміністрації, доєдналася Оксана Гарнець, керівник Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» – DESPRO.
В смт. Затока Одеської області відбувся семінар для представників органів місцевого самоврядування. Організатором події виступила Українська асоціація районних та обласних рад.
До участі у навчанні відібрано 16 об'єднаних громад із різних областей України
В’ячеслав Козак, експерт з публічних послуг DESPRO в ефірі "Громадського радіо" розповів, як муніципальні і корпоративні облігації можуть стимулювати новій стратегічні проекти та розвиток територій.
Швейцарсько-український проект «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO запрошує представників органів місцевого самоврядування та виконавчої влади, депутатів місцевих рад, лідерів громад та активістів громадського сектору до участі у дистанційному (електронному) курсі «Управління проектами місцевого розвитку - 7» на онлайн-платформі Спільнота практик місцевого розвитку.
Марина Бриль, експертка з національної політики Швейцарсько-українського проекту DESPRO про новий набір до Школи місцевого самоврядування.
13 липня у місті Тульчин (Вінницька область) відбулося відкриття полігону твердих побутових відходів. Про довгий та непростий шлях реалізації проекту розповідає Олена Сас, експертка DESPRO.
Переважна більшість голів ОТГ позитивно оцінює реформу децентралізації. Такі дані були отримані у результаті соціологічного дослідження, яке провели Експертний центр «АСК Реформ» за підтримки швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO та за участю Асоціації об’єднаних територіальних громад.
Дослідження проведене методом телефонного опитування. Участь у ньому взяли 254 голови сільських, селищних та міських об’єднаних громад з усіх регіонів країни. Нагадаємо, що на сьогоднішній день в Україні діє 413 об’єднаних територіальних громад.
20 липня 2017 року в Тернопільській області відбувся Форум «Децентралізація – основа формування нової системи управління та місцевого розвитку».
13 липня у селі Іллінецьке Вінницької області відбулася презентація системи водовідведення та станції очистки стічних вод, збудованої в рамках пілотного проекту за підтримки Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO.
13 липня в м. Тульчин, Вінницької області відбулися дві важливі, пов’язані між собою, визначні події не тільки в житті місцевої громади, але й в масштабах країни: круглий стіл «Регіональні та міжмуніципальні рішення у сфері впровадження системи інтегрованого поводження з твердими побутовими відходами» та урочисте відкриття новозбудованого полігону твердих побутових відходів.
23 червня 2017 року відбулася презентація результатів пілотного проекту підтримки об’єднаних громад у Хмельницькій області. Директор з науки Інституту громадянського суспільства Анатолій Ткачук розповів експертам та представникам донорських організацій, що підтримували проект, серед яких і DESPRO, про його основні здобутки та результати.
Герої нашої розповіді – місто Тульчин – районний центр на Вінниччині - та прилеглі до нього громади Кинашівської та Суворівської сільрад. Сукупна кількість мешканців в цих адміністративних одиницях становить 26 000 осіб.
Як і більшість малих міст, Тульчин мав типові проблеми з відходами: стихійні сміттєзвалища, на ліквідацію яких щороку з бюджету витрачались чималі кошти, відсутність схеми санітарного очищення, якої вимагає Закон України «Про відходи», збиткове комунальне підприємство, що змушене брати пальне в борг та затримувати зарплату робітникам, не забезпечені контейнерами прибудинкові території. Вивіз сміття в Тульчині та деяких прилеглих селах здійснювався не регулярно, а один раз на тиждень, бо не було в достатній кількості техніки. Сміттєзвалище (тут дуже важливо зазначити, що саме сміттєзвалище, а не полігон для відходів), збудоване у 1990 році, маючи термін експлуатації 20 років, було повністю перевантажено, без засобів моніторингу, без інженерних споруд. Шкідливі речовини просочувалися крізь ґрунт аж до водоносних горизонтів.
Місцева влада – місцеві ради м. Тульчина, сіл Кинашева та Суворівського, Тульчинська районна рада та районна адміністрація - вирішили, що під лежачий камінь вода не тече, і почали діяти одночасно в двох напрямках – питання, доступні для подолання самотужки, намагатися вирішити, але крім того, шукати інвесторів, донорів, партнерів, фахівців для того, щоби вирішити проблему грамотно і комплексно.
Протягом 1 березня - 9 квітня 2017 року на е-платформі Спільнота практик місцевого розвитку Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO проходив online-курс «Управління проектами місцевого розвитку». Учасниками навчання, що реалізовувалося Львівським регіональним інститутом державного управління Національної академії державного управління при Президентові України стали представники органів публічної влади та громадянського суспільства Львівської та Івано-Франківської областей.
11 квітня експерти Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO передали Тульчинській міській раді бульдозер.
10 квітня 2017 року у м. Кропивницький на базі Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ та організацій Кіровоградської обласної державної адміністрації в рамках курсів підвищення кваліфікації відбулася презентація досвіду Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO у напрямку розвитку сільських громад України та впровадженні реформи децентралізації.
Найкращі випускники Школи місцевого самоврядування DESPRO зібралися у Києві для участі у п’ятиденному тренінгу з інтерактивних методик навчання для дорослої аудиторії.
Починаючи з 2010 року Швейцарсько-український проект DESPRO підтримує пілотні проекти у сфері поводження з твердими побутовими відходами в декількох областях України, проте цього разу експерт проекту, Вячеслав Сороковський, виступив у незвичній для себе ролі, адже його запросили провести урок для учнів спеціалізованої школи № 40 міста Києва. Ініціаторкою проведення зустрічі стала громадська активістка Тетяна Завойська.
4 березня відбувся черговий захід всеукраїнської ініціативи EdCamp, цього разу агенти змін в системі національної освіти зібралися у селі Луково Іршавського району Закарпатської області.
27 лютого представники донорських організацій, проектів та програм, що займаються підтримкою децентралізації в Україні обговорили подальші плани щодо імплементації реформи з представниками органів законодавчої та виконавчої влади.
Питання координації міжнародної донорської допомоги, що спрямована на впровадження децентралізації в Україні постає все частіше. Зокрема, саме воно стало центральною темою однієї з панельних дискусії, що відбулася в рамках конференції «Від об’єднання територіальних громад – до розумного зростання», організованої Інститутом громадянського суспільства та Мінрегіоном у партнерстві з Швейцарсько-українським проектом «Підтримка децентралізації в Україні» – DESPRO.
23 лютого представники об’єднаних територіальних громад із чотирьох областей України зібралися у Києві, щоб взяти участь у заключному навчальному модулі з питань стратегічного планування в об’єднаних громадах "Моніторинг та інституційне забезпечення Реалізації Стратегій".
11 лютого (не) конференція міні-EdCamp зібрала у Києві близько 200 прогресивних вчителів з 17 регіонів України. Одним з партнерів цього заходу, вже традиційно, став Швейцарсько-український проект «Підтримка децентралізації в Україні» – DESPRO.
20-24 березня 2017 р. у Києві відбудеться тренінг для випускників Школи DESPRO
Форум – один з ключових заходів, які регулярно проводить Інститут східноєвропейських досліджень. Цього разу швейцарсько-український проект DESPRO виступив партнером заходу, метою та головною темою якого стала модернізація і розвиток потенціалу нашої держави, а також напрямок і темп проведення реформ в Україні. Закономірно, що децентралізація в Україні була однією з найважливіших тем обговорення Х Форуму Європа - Україна.
18 січня 2017 року представники Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» – DESPRO відвідали місто Сєвєродонецьк та взяли участь у черговому засіданні обласної координаційної ради з питань реалізації в Луганській області проектів, програм та ініціатив Європейського Союзу, Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй та інших міжнародних організацій.
Зустріч т’юторів, фасилітаторів, адміністраторів та організаторів е-курсу «Управління проектами місцевого розвитку – 6» відбулася 24-25 грудня у Львові для підведення підсумків електронного курсу, що вже вшосте було реалізовано на Спільноті практик місцевого розвитку впродовж 10 листопада – 10 грудня 2016 року. Метою цієї зустрічі було обговорити результати попередніх е-курсів та спільно напрацювати бачення та ідеї для майбутніх.
15 грудня 2016 року в Києві за участі Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана пройшов перший Форум об’єднаних територіальних громад (OТГ), присвячений річниці діяльності в Україні ОТГ, утворених на першому етапі реформи місцевого самоврядування та децентралізації владних повноважень.
9-10 грудня 2016 р. у м. Києві відбувся семінар з підтримки процесу стратегічного планування у об'єднаних громадах за організаційної та фінансової підтримки Швейцарсько-українського проекту “Підтримка децентралізації в Україні” DESPRO, а також із залученням асоціацій органів місцевого самоврядування
Захід відбувся за ініціативи члена Комітету Станіслава Березкіна та за підтримки Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO. У роботі круглого столу взяли участь провідні українські експерти з питань реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади, представники міністерств та відомств, народні депутати України, представники органів місцевого самоврядування, громадських організацій та засобів масової інформації.
11 і 18 грудня 2016 року утворюються громади, рішення щодо формування яких приймали депутати – слухачі дистанційного (електронного) курсу «Депутат місцевої ради: потреби громади-пріоритети-реалізація», що проходив у вересні-жовтні поточного року на Спільноті практик місцевого розвитку udl.despro.org.ua для депутатів місцевих рад Волинської, Дніпропетровської, Запорізької, Полтавської, Рівненської та Харківської областей у співпраці з регіональними офісами реформ, облдержадміністраціями та облрадами.
15 грудня 2016 року в Києві відбудеться перший Форум об’єднаних громад, присвячений річниці діяльності в Україні об’єднаних територіальних громад, утворених на першому етапі реформи місцевого самоврядування та децентралізації владних повноважень.
Семінар зібрав представників п'яти ОТГ з Кіровоградської, Житомирської, Тернопільської, Хмельницької областей.
8 грудня 2016 року в м. Києві у рамках міжнародної конференції «Відкрите врядування в українських містах: моделі та інструменти» відбувся інформаційний ярмарок, під час якого проекти міжнародної технічної допомоги представили представникам органів місцевого самоврядування свої напрацювання та інформаційні матеріали. Захід організовано проектом «Партнерство для розвитку міст» (ПРОМІС).
13 грудня 2016 року о 10.00 у Верховній Раді України відбудеться круглий стіл на тему: «Економічна політика і децентралізація – взаємозв’язки та взаємозалежності на прикладі Кіровоградської області».
1 грудня 2016 року відбулася підсумкова конференція за результатами е-курсу “Створення інтегрованих ЦНАП в об’єднаних територіальних громадах”, що був реалізований на Дніпропетровщині Центром розвитку місцевого самоврядування у Дніпропетровській області за підтримки Дніпропетровської облдержадміністрації та Дніпропетровської облради, програми «Електронне врядування задля підзвітності влади та участі громади» EGAP та Швейцарсько-українського проекту “Підтримка децентралізації в Україні” DESPRO.
Школа місцевого самоврядування - 2016 успішно завершилася 1 грудня 2015 року. Триденне очне навчання для представників місцевого самоврядування різних рівнів та регіональних ЗМІ з різних областей України було зорганізоване Швейцарсько-українським проектом «Підтримка децентралізації в Україні» DESPROу тісній співпраці з Асоціаціями органів місцевого самоврядування (ВАССР, УАРОР, АММУ).
Більше сотні вчителів з Кіровоградщини та інших регіонів України зібралося в селі Хмельове, Маловисківського району, Кіровоградської області, щоб взяти участь у найбільш інтерактивному, сучасному та динамічному заході для освітян – у міні-ЕдКемпі. Подія відбулася за підтримки Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO, Посольства США в Україні та компанії Microsoft.
Делегація Комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування відвідала Швейцарську Конфедерацію в рамках ознайомчого візиту з питань децентралізації, об'єднання громад та участі громадян в управлінні державними і місцевими справами.
Група українських журналістів з різних областей України упродовж тижня знайомилася з польським досвідом децентралізації, а також роллю, яку в цьому процесі відіграли місцеві ЗМІ.
У заході очікується участь Прем’єр-Міністра України Володимира Гройсмана та представників Уряду України.
Швейцарсько-український проект «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO, у межах програми підтримки розвитку місцевого самоврядування в Україні виступить партнером платформи EdCamp Ukraine у регіональному проекті «EdCamp in a Box» (ЕдКемп у коробці).
27 жовтня 2016 р. у Хмельницькому університеті управління та права відбувся круглий стіл на тему «Місцеве самоврядування, як основа сталого розвитку». У ході дискусії були розглянуті актуальні питання діяльності об’єднаних територіальних громад, перспективи розвитку та співробітництва у громадах.
Запрошуємо представників органів місцевого самоврядування та виконавчої влади, депутатів місцевих рад, лідерів громад та активістів громадського сектору до участі у дистанційному (електронному) курсі «Управління проектами місцевого розвитку - 6».
Обговорять аспекти розвитку об’єднаних територіальних громад а також розвиток інституту старост на Хмельниччині зокрема і в Україні в цілому. До Хмельницького 27 жовтня завітають найуспішніші старости України, щоб поспілкуватись та обмінятись досвідом з колегами з Хмельниччини.
У дискусії взяли участь сільські та селищні голови, представники районних та сільських рад, голови ОТГ Донецької та Полтавської областей, громадські активісти, експерти національного рівня та представники ЗМІ.
DESPRO підтримуватиме громади м. Глухова та Березівської ОТГ в реалізації спільного проекту поводження з твердими побутовими відходами.
Учасники, 109 осіб зі всієї України, приїхали для того, аби здобути нові знання та обмінятися досвідом з колегами. Всього сформовано 5 цільових груп, серед яких вперше регіональні ЗМІ
Переможці-«чепурики» з Білозерської ЗОШ № 18 Добропільської міської ради Донецької області закликають всіх: "Ми - мешканці планети Земля, живемо в Європі, в Україні, в будинках поруч з такими ж, як і Ви, людьми. І в кожного з нас є мрія: ми хочемо, щоб у нашому рідному місті Білозерське, країні і на нашій Землі було менше сміття і не було звалищ! Це можливо, приєднуйтесь до нас!"
Регіональна дискусія з питань децентралізації та особливостей створення і подальшого розвитку об’єднаних територіальних громад відбулась 3 жовтня 2016 р. у м. Помічна Кіровоградської області.
30 вересня 2016 р. відбулася робоча зустріч експертів DESPRO з членами робочого координаційного органу щодо реалізації проектів з водопостачання та водовідведення у Івано-Франківській області
Запрошуємо депутатів місцевих рад, помічників депутатів, посадових осіб місцевого самоврядування, державних службовців, представників громадських об’єднань взяти участь у міжрегіональному навчальному дистанційному (електронному) курсі «Депутат місцевої ради: потреби громади – пріоритети – реалізація», що розпочато на веб-платформі Спільнота практик місцевого розвитку http://udl.despro.org.ua за сприяння Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO.
Комісією з відбору учасників сформовано 5 цільових груп

17-18 вересня депутати Полтавської обласної ради спілкувались з найкращими експертами країни з приводу найбільш незрозумілих та невисвітлених аспектів депутатської діяльності у часи реформ. Організатором заходу виступив Швейцарсько-український проект «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO.
Запрошуємо взяти участь у навчальній програмі Школа місцевого самоврядування DESPRO!


Місто Мукачеве стало останнім пунктом призначення тижневого туру у рамках проекту «Змінимо країну разом! Децентралізація: нові можливості», під час якого луганські активісти і представники органів місцевого самоврядування ділилися досвідом з колегами інших регіонів.
27 липня 2016 року в ході проекту «Змінимо країну разом! Децентралізація: нові можливості» представники Луганської області провели низку зустрічей з представниками об’єднаних громад та керівництвом Тернопільської області.
26 липня 2016 року в ході проекту «Змінимо країну разом! Децентралізація: нові можливості» представники Луганської області провели низку зустрічей з керівництвом Вінницької області та органами місцевого самоврядування. Другий день турне видався для луганчан вкрай насиченим.
Якщо в 2014 році сприйняття суспільством децентралізації, яка проводиться в країні, було несформованим, то сьогодні це сприйняття трансформувалося у конкретику і люди націлені на результат реформи. Про це в програмі «Децентралізація – влада громади» каналу «Рада» сказала керівник Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO Оксана Гарнець, порівнюючи результати досліджень на предмет сприйняття реформи, проведених методом фокус-груп.
25 липня 2016 року в ході проекту «Змінимо країну разом! Децентралізація: нові можливості» представники Луганської області провели низку зустрічей з керівництвом Полтавської області та органами місцевого самоврядування.
З 25 липня 2016 року стартує всеукраїнський проект «Змінимо країну разом! Децентралізація: нові можливості». Захід ініційований головою Луганської обласної державної адміністрації Юрієм Гарбузом та підтриманий Швейцарсько-українським проектом «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO. Метою є вивчення позитивних прикладів децентралізації в Україні та обмін досвідом щодо розвитку сільських територій під час тижневої поїздки зі Сходу на Захід України. Учасниками проекту стануть сільські голови, представники об’єднаних територіальних громад, райдержадміністрацій, мери міст, керівництво облдержадміністрації Луганської області. Під час цієї подорожі вони проїдуть всю Україну, відвідають об’єднані територіальні громади Полтавської, Вінницької, Хмельницької, Тернопільської, Львівської та Закарпатської областей та матимуть можливість перейняти досвід цих громад.
У вже об'єднаних громад і тих, хто планує або в процесі об’єднання, виникає маса практичних запитань щодо організації діловодства, застосування земельного законодавства, бюджетного процесу, повноважень у сфері містобудування. Експерти проекту DESPRO вирішили допомогти громадам розібратися в цих питаннях і розробили серію посібників.
Загалом на е-курс зареєструвалося 215 учасників; успішно закінчили навчання 105 осіб, серед яких 80 осіб (76 %)– вже є депутатами місцевих рад Дніпропетровської області, решта – мають намір брати участь у місцевих виборах у майбутньому.
Сьогодні експерти Швейцарсько-Українського проекту DESPRO «Підтримка децентралізації в Україні» провели Інформаційну сесію з питань практичної реалізації проектів у сфері забезпечення населення об’єднаних територіальних громад якісною питною водою.
Три тисячі місцевих чиновників уже спілкуються на спеціальному веб-ресурсі проекту DESPRO.
23 червня 2016 року Швейцарсько-український проект "Підтримка децентралізації в Україні" DESPRO та Луганська обласна державна адміністрація підписали Меморандум про взаєморозуміння і співробітництво
8 червня у Кіровограді у конференц-залі регіональної торгово-промислової палати відбулась громадська дискусія «Децентралізація в дії. Перші результати, можливості, виклики»
26 травня у Києві відбувся Круглий стіл «Спільнота практик місцевого самоврядування: каталізатор розвитку громад в Україні», що зібрав партнерів Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO, які поділилися досвідом участі у Спільноті практик місцевого самоврядування, обговорили фактори успіху та подальші можливості співпраці.
Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України за сприяння швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO та технічної підтримки шведсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» підготовлено моніторинг фінансової спроможності об’єднаних територіальних громад, у яких відбулися перші місцеві вибори 25 жовтня 2015 року та які у 2016 році мають прямі міжбюджетні відносини з державним бюджетом.
Успішність курсу дозволяє рекомендувати проведення подібного навчання для представників інших областей України.
Уряд має затверджену стратегію регіонального розвитку до 2020 року, де значне місце відведено вирішенню проблем сільських територій. Але в умовах децентралізації жодна урядова стратегія чи політика не сприятиме реальному розвитку територій так, як активна і відповідальна позиція місцевих громад. Про це сказав Перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В’ячеслав Негода під час науково-практичної конференції «Розвиток сільських територій в умовах децентралізації: стан, можливості та ризики», що відбулась за підтримки DESPRO у Києві 19 квітня 2016 року.
Він подякував Швейцарському бюро співробітництва, зокрема проекту DESPRO, як за експертну підтримку у розробці законодавства та координацію усіх учасників реформи, так і за практичну й інформаційну допомогу органам місцевого самоврядування у нових для них умовах роботи.
Понад 30 журналістів регіональних ЗМІ, які висвітлюють реформи децентралізації, взяли участь у навчанні 18 квітня 2016 року, організованому проектом DESPRO у співпраці з Інститутом громадянського суспільства у рамках науково-практичної конференції «Сільські території в умовах децентралізації: стан, можливості, виклики», що пройде наступного дня у м. Київ.
Понад 30 журналістів регіональних та національних ЗМІ візьмуть участь у навчанні 18 квітня 2016 року. Тренінг проводить Анатолій Ткачук, директор Інституту громадянського суспільства, ідеолог реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні. Професійним досвідом з учасниками поділиться відома журналістка, телеведуча, тренер – Анна Безулик.
Запрошуємо до участі в он-лайн курсі «Планування міжмуніципальної системи поводження з твердими побутовими відходами» (ПТПВ), який стартував 14 квітня на веб платформі Спільноти практик місцевого самоврядування за адресою http://udl.despro.org.ua/.
19 квітня 2016 року в Києві пройде науково-практична конференція «Розвиток сільських територій в умовах децентралізації: стан, можливості та ризики» за участі Віце-прем’єр-міністра України - Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадія Зубка; Міністра аграрної політики та продовольства України Олексія Павленка; Посла Європейського Союзу в Україні Яна Томбінські.
9-10 квітня 2016 в Харкові відбулася наймасштабніша подія в галузі української та світової шкільної освіти – міжнародна (не)конференція EdCamp. Захід забрав більш ніж 500 вчителів із українських шкіл усіх областей України. Щоб попасти на EdCampкожному вчителю потрібно було аргументовано довести, що він найкращий та найактивніших фахівець в галузі освіти свого регіону.
«Отже, гроші є, але самих проектів не вистачає. Зараз ми виявляємо громади, де питання водопостачання і водовідведення є одним з пріоритетних. Міністерство готове запропонувати експертів для сприяння у розробці об’єднаними громадами відповідних проектів та у їх реалізації. Долучитися до цього також готові досвідчені фахівці Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO та Української асоціації районних та обласних рад», — повідомив В’ячеслав Негода під час наради-семінару з питань практичної реалізації проектів у сфері забезпечення населення об’єднаних територіальних громад якісною питною водою.
Геннадій Зубко наголосив, що геопортал «Адміністративно-територіальний устрій України» охопить базу даних про сучасний стан та перспективний план адміністративно-територіального устрою нашої держави. «Це перша в історії країни онлайн-платформа, де буде зібрано максимальна кількість інформації, доступ до якої матимуть усі бажаючі», — зазначив він.
Як визначити внески громад-учасниць для договору про співробітництво територіальних громад? Які фактори необхідно брати до уваги? Експерти DESPRO представили рекомендації.
Унаслідок реалізації дев’яти проектів (12 млн грн) доступ до питної води отримають більше 7 тисяч селян Полтавщини. Три проекти вже завершені, а 5 – готові до завершення.
Керівник проекту DESPRO про Вінниччину: це найбільш активний і динамічний регіон
У роботі круглого столу взяли участь голови об'єднаних територаільних громад, представники парламенту, уряду України, міжнародних організацій, які опікуються перебігом реформи місцевого самоврядування в Україні.
DESPRO підготував найбільш часто вживані запитання і відповіді для голів ОТГ! А також відео-лекції з планування місцевих бюджетів та бухгалтерського обліку у бюджетній сфері. Вжє п'ять лекцій. І далі буде.
30 грудня, в селі Озеряни Тлумацького району Івано-Франківської області відбулося урочисте відкриття та освячення водогону. Збудувати сучасну мережу централізованого водопостачання вдалося завдяки вагомій підтримці обласної та районної влади та Швейцарсько-Українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO.
Інфографічні плакати "8 причин оновини Конституцію заради децентралізації" та "Префект. Хто він для місцевого самоврядування" не тільки прикрашають стіни органів місцевого самоврядування по всій країні, а й інформують людей про зміни, що їх несе Реформа №1.
У грудні 2015 року на Спільноті практик місцевого самоврядування завершився брендовий е-курс Спільноти «Управління проектами з місцевого та регіонального розвитку - 5»
У селі Яришівка Тиврівського району за участі першого заступника голови облдержадміністрації Андрія Гижка, керівництва районної та місцевої влади, місцевих жителів відбулося урочисте відкриття водогону, будівництво якого розпочато у серпні 2014 року у рамках Швейцарсько-Українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO.
16-17 грудня 2015 року, м. Буча. У рамках реалізації пілотних проектів з покращення питного водопостачання на рівні об’єднаних територіальних громад проект DESPRO провів семінар-тренінг “Підтримка ініціатив об’єднаних територіальних громад щодо розробки стратегій водопостачання та програм із модернізації та розвитку системи водопостачання” для голів об’єднаних територіальних громад (ОТГ) та керівників водоканалів ОТГ з Вінницької, Дніпропетровської, Івано-Франківської, Полтавської та Сумської областей.
15 грудня 2015 р. відкритий громадсько-політичний Форум «25 років місцевому самоврядуванню в Україні: Час для децентралізації» зібрав в одному залі головних архітекторів реформи децентралізації: представників профільних комітетів ВР, членів Конституційної Комісії, Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, експертів та представників місцевого самоврядування, ЗМІ.
11 листопада 2015 року у м. Запоріжжя було проведено конференцію за підсумками реалізованого дистанційного курсу навчання "Реформування місцевого самоврядування та децентралізація влади" для державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування, депутатів місцевих рад, представників громадських організацій Запорізького регіону в рамках активної співпраці Запорізької облдержадміністрації, Запорізької обласної ради та Швейцарсько-українського проекту "Підтримка децентралізації в Україні" DESPRO.
Під час круглого столу було обговорено найбільш болючі питання, пов’язані з нормативно-правовим регулюванням сфери централізованого питного водопостачання в селах. Також експерти розглянули механізми та шляхи їх вирішення.
Питання та відповіді
"Якщо у процесі об'єднання громад поєднують зусилля громади, місцеві та центральні органи влади, різні проекти і програми міжнародноі технічноі допомоги та представники громадянського суспільства, така спільна робота може бути лише успішною", - наголосила Марина Бриль, експерт з підтримки національної політики проекту DESPRO.
Відкрито зарахування на е-курс «Управління проектами з місцевого та регіонального розвитку-5» на Спільноті практиків місцевого самоврядування
5-6 листопада 2015 року проходить II Форум місцевої демократії «ФОРМУЄМО СПРОМОЖНІ ГРОМАДИ» за підтримки DESPRO
На Вінниччину прибула делегація керівників Швейцарсько-українського проекту “Підтримка децентралізації в Україні” DESPRO. Гості мають намір зустрітися з представниками місцевих громад, в тому числі тих, що планують об'єднуватись, вислухати їхні думки і побажання стосовно подальшої співпраці, оцінити результати вже впроваджених проектів. А таких за майже вісім років співробітництва зі швейцарською стороною в області реалізовано понад півсотні в різних сферах, усі — на рівні громад, - наголосив під час зустрічі з делегацією голова облдержадміністрації Валерій Коровій. Особливо важливими, за його словами, стали програми з водопостачання окремих сіл.
3 листопада 2015 року о 12.00 у приміщенні Української асоціації районних та обласних рад за адресою вул. Січових Стрільців, 73 відбулося підписання тристоронньогоМеморандуму між Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Всеукраїнською асоціацією органів місцевого самоврядування «Українська асоціація районних та обласних рад», та Швейцарсько-українським проектом «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO.
До кінця року в Україні буде створено геопортал "Адміністративно-територіальний устрій України"
18 провідних українських експертів з комунікації, які представляють урядові та неурядові організації, протягом тижня зустрічалися зі своїми польськими колегами. Цей візит став можливим завдяки співпраці Швейцарсько-Українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO та Польського Фонду Міжнародної солідарності Solidarity Fund PL.
Тепер новозбудований водогін протяжністю 9 км 150 м є гордістю всього села, адже він охопив весь населений пункт, забезпечив водою сільську школу та ФАП. Мешканці 61 домогосподарства, які здійснили індивідуальні підключення, тепер мають якісне питне водопостачання у власних домівках. Внесок кожного домогосподарства склав 6 тис. грн., не враховуючи вартості індивідуальних підключень.
15 жовтня 2015 року в Полтавській області відбувся семінар на тему «Міжмуніципальні системи поводження з відходами в Україні – від ідеї до втілення», під час якого було презентовано стратегію поводження з твердими побутовими відходами в Полтавській області, а також практичні аспекти реалізації міжмуніципального проекту поводження з відходами у Вінницькій області.
16 жовтня Олена САС, експерт проекту DESPRO, виступила під час заходу у частині «Інформаційні кампанії в регіонах». Вона поділилася з учасниками практичним досвідом, як адаптувати інформацію ЦОВВ до потреб людей, як писати легко й просто про складні та зарозумілі речі.
Шлях перетворень Республіки Польща та відповідальність децентралізованої влади перед громадськістю вивчили українські журналісти під час навчального візиту з 5 по 10 жовтня, організованого Швейцарсько-українським проектом «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO та Фондом Міжнародної Солідарності «Solidarity Fund PL».
26 фахівців зі сфери водопостачання, водовідведення та Інтегрованого управління водними ресурсами з Центральної Азії, Східної Європи (Молдова і Україна), Західних Балкан зібралися разом, щоб взяти участь у цьому міжнародному заході під егідою Швейцарської Агенції розвитку та співробітництва.
Опитування було спрямоване на вивчення думки мешканців щодо їх поводження з твердими побутовими відходами (ТПВ). У дослідженні взяли участь 494 респонденти, серед яких 306 мешканців міста Тульчин та 188 мешканців сільських населених пунктів Тульчинського району (с. Суворовське, с. Нестерварка, с. Мазурівка).
16-18 вересня 2015 року. Заснована Швейцарсько-українським проектом "Підтримка децентралізаціі в Україні" DESPRO Школа місцевого самоврядування розпочала свою роботу у вигляді триденного очного навчання для близько 40 представників місцевого самоврядування з різних областей України.
Просвітницька діяльність проекту DESPRO охопила ще 2 області України: 9 вересня 2015 р. відбулась панельна дискусія у Миколаєві, 10 вересня ― у Херсоні
19-25 липня 2015 року у Республіці Польща з ознайомчим візитом перебувала делегація з 8 представників органів місцевого самоврядування України ― випускників минулорічної Школи місцевого самоврядування, організованої проектом DESPRO у 2014 році. Навчальний візит був організований Швейцарсько-українським проектом “Підтримка децентралізації в Україні” DESPRO у співпраці з польським Фондом міжнародної солідарності.
12 серпня 2015 року у місті Запоріжжя відбулась панельна дискусія “Реформи з децентралізації влади: кроки, перспективи, очікувані результати”, організована Швейцарсько-українським проектом “Підтримка децентралізації в Україні” DESPRO
28 та 29 липня у м. Суми та м. Харкові відбулись панельні дискусіі “Реформи з децентралізації: кроки, перспективи, очікувані результати” за ініціативи та організаційної підтримки Швейцарсько-українського проекту “Підтримка децентралізації в Україні” DESPRO
16 липня 2015 р. у Чернігові за ініціативи та організаційної підтримки Швейцарсько-українського проекту “Підтримка децентралізації в Україні” DESPRO спільно з Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України була проведена панельна дискусія “Реформи з децентралізації: кроки, перспективи, очікувані результати”.
8-10 липня 2015 р. у м. Києві завершився черговий семінар-тренінг, який проводився проектом DESPRO у рамках підтримки ініціатив територіальних громад щодо організації процесу стратегічного планування на місцевому рівні.
За фінансової та організаційної підтримки Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» представники прес-служб обласних державних адміністрацій та регіональних телерадіомпаній вдруге зустрілися за круглим столом з головою Верховної Ради України Володимиром Гройсманом та провідними вітчизняними експертами з децентралізації. Цього разу зустріч була присвячена конституційній реформі в частині децентралізації влади та реформування місцевого самоврядування.
Жителі села Павлівка Погребищенського району Вінницької області тепер мають новенький водогін, що забезпечуватиме централізованим водопостачанням всю громаду. Це стало можливим завдяки зусиллям мешканців та залученню до співфінансування всіх зацікавлених сторін та міжнародних партнерів. 7 липня 2015 року відбулось урочисте відкриття водогону.
В Україні оприлюднено результати піврічного дослідження на тему обізнаності людей щодо децентралізації та їх ставлення до реформи адміністративно-територіального устрою, здійснене в рамках Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO . Дослідження показало, що за півроку в свідомості людей, що представляють різні регіони України, відбулися значні прогресивні зміни в плані розуміння та прийняття цієї важливої для країни реформи.
Україна використовує у реформі місцевого самоврядування польський досвід, але має враховувати і його помилки.
«Стільки допомоги, скільки отримує Україна нині від Польщі та уваги, скільки приділяють тут вітчизняним делегаціям у польському Міністерстві закордонних справ та громадських організаціях, вісім років тому, коли я працював тут, не було», - сказав «УК» посол України в Польщі Андрій Дещиця. І в цьому змогли пересвідчитися представники делегації українських центральних і місцевих органів влади, яка нещодавно побувала у цій країні з навчальним візитом.
30 червня у селі Веселе, Раївської сільської ради Синельниківського району, здали в експлуатацію новозбудовану мережу водопостачання. Відтепер усі жителі села мають доступ до якісної питної води. Роботи провели у рамках співпраці обласної ради та Швейцарсько-українського проекту DESPRO.
Міністерством запропоновано та отримано згоду від DESPRO та GIZ об’єднати зусилля у створенні сталого розвитку сфери поводження з побутовими відходами у Полтавській області.
Цільовою аудиторією стали посадови особи місцевого самоврядування, державні службовці, депутати місцевих рад, представники громадських об’єднань Дніпропетровської області.
11 червня 2015 року у м. Києві відбулась Конференція “Децентралізація влади: рік реформ, зміст, ризики, можливості та роль громадянського суспільства” для представників органів місцевого самоврядування.
Дніпропетровська область першою в Україні отримала Перспективний план формування територій громад. Таке рішення 27 травня ухвалили депутати обласної ради. Жваве обговорення плану відбувалось на навчальній е-платформі проекту DESPRO для практиків місцевого самоврядування. Пілотний дистанційний курс, присвячений питанням формування спроможних територіальних громад, стартував у квітні ц.р. та об’єднав у мережі 895 посадовців ОМС для навчання та професійного спілкування. Фактично перший Перспективний план в Україні розробляли на е-платформі Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO!
Серед учасників були присутні журналісти та редактори обласних і районних медіа, представники офісу реформ Черкаської області, прес-служб ОМС обласного та районного рівня та навіть представниця місцевої бібліотеки. Аудиторія виявилася дуже мотивованою на отримання нових знань, адже попит на інформацію від громадськості зростає з кожним днем імплементації реформ.
Заснована Швейцарсько-українським проектом "Підтримка децентралізаціі в Україні" DESPRO Школа місцевого самоврядування розпочала свою роботу у вигляді триденного очного навчання для 50 представників місцевого самоврядування з різних областей Украіни. Фокусом цьогорічної школи є питання об'єднання територіальних громад, а також посилення спроможності асоціацій ОМС та їх ролі у просуванні реформи з децентралізаціі.
Запрошуємо до участі всіх бажаючих!
12-13 травня 2015 року відбувся другий із серії семінарів-тренінгів для фахівців з місцевого розвитку для трьох громад з Дніпропетровської, Сумської та Полтавської областей, який цього разу був присвячений “SWOT-аналізу”. Мета цього семінару полягала у наданні учасникам практичних та теоретичних засад з організації процесу стратегічного планування на місцевому рівні щодо визначення стратегічного бачення та цілей розвитку місцевих громад на основі результатів SWOT-аналізу.
Комісія з відбору учасників завершила оцінку заявок для участі у Школі місцевого самоврядування
Проект DESPRO провів тренінг з інтерактивних методик навчання дорослих для 13 представників органів місцевого самоврядування ― найкращих випускників Школи місцевого самоврядування - 2014.
Зустріч експертів з децентралізації з журналістами Сумської та Київської областей відбулась 22 квітня 2015 р. у форматі чергового тренінгу, організованого проектом DESPRO у м. Ірпінь.
Наприкінці грудня 2014 року Верховна Рада внесла зміни до Бюджетного та Податкового кодексів України, аби посилити роль місцевих бюджетів та укріпити їх шляхом перерозподілу доходів і видатків між бюджетами різних рівнів. Для донесення інформації щодо нововведень Швейцарсько-українським проектом «Підтримка децентралізації в Україні» (DESPRO) та Українською асоціацією районних та обласних рад (УАРОР) було організовано новий е-курс «Місцеві бюджети в контексті реформи бюджетного процесу», що проходив на веб-платформі Спільноти практик проекту DESPRO з 4 березня до 4 квітня 2015 р.
15 квітня, Київ, Верховна Рада України. За фінансової та організаційної підтримки Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» представники прес-служб обласних державних адміністрацій та регіональних телерадіокомпаній зустрілися за круглим столом з керівництвом держави – головою Верховної Ради України Володимиром Гройсманом, віце-прем’єром, міністром регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадієм Зубко, заступником голови Адміністрації Президента Віталієм Ковальчуком, а також провідними вітчизняними експертами з децентралізації.
4 травня 2015 року розпочинається навчання у Школі місцевого самоврядування проекту DESPRO
7 квітня у Києві відбувся останній з серії регіональних круглих столів з питань бюджетної та податкової децентралізації. Захід проводився в рамках реалізації інформаційно-комунікаційної кампанії з реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні.
1 квітня 2015 року у залі засідань Української асоціації районних та обласних рад відбулася он-лайн відео конференція, за участі керівництва асоціації, проекту DESPRO, представників обласних рад та обласних державних адміністрацій.
Головною темою обговорення стала співпраця Української асоціації районних та обласних рад зі Швейцарсько-українським проектом «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO в рамках Угоди щодо реалізації проекту «Створення національної мережі відео конференцзв’язку».
Заступник голови обласної Ради Наталія Солейко подякувала керівництву DESPRO за співпрацю і зауважила, що «це один із методів, який підтверджує можливості поєднання фінансових джерел, для того щоб розвивалося село, а люди мали гідні умови проживання».
Відтепер громада-переможець конкурсного відбору отримуватиме не 240 тис. грн., як раніше, а вже 370 тис. грн. Ці кошти будуть виплачуватися за роботи, проведені на впорядкуванні шести кілометрів водогону. За кожен наступний кілометр передбачена допомога у розмірі по 50 тис. грн.
4-5 березня 2015 року у м. Ірпінь проект DESPRO успішно провів перший із серії семінарів зі стратегічного планування для представників сільських громад-переможців минулорічного конкурсу з розробки стратегій місцевого розвитку.
Для переможців DESPRO організував навчально-методичний семінар з питань впровадження проектів. Семінар було проведено у 2 етапи: перший для громад Івано-Франківської та Вінницької областей, другий – для Полтавської, Сумської та Дніпропетровської областей. Для участі у семінарі запрошувалися як представники громад, так і представники районних органів влади та обласного рівня.
05 лютого 2015 р. відбулось перше засідання національної Наглядової ради щодо впровадження Швейцарсько-українського проекту “Підтримка децентралізації в Україні” DESPRO.
Зустріч архітекторів реформ з децентралізації в Україні з журналістами Закарпатської області відбулась 3 лютого 2015 р. у форматі чергового тренінгу, організованого проектом DESPRO у м. Ужгород.
Визначені громади-переможці з 5 ключових областей
11-13 листопада 2014 року у м. Києві відбувся другий етап Школи місцевого самоврядування для голів ОМС
Повний пакет законопроектів для реформи децентралізації готовий та буде переданий новому парламенту. Про це заявили співавтори реформи, експерти Стратегічної дорадчої групи з децентралізації при Міністерстві регіонального розвитку та ЖКГ Анатолій Ткачук, Юрій Ганущак та Ігор Коліушко на прес-брифінгу, який пройшов у рамках Урядової ініціативи «Децентралізація влади» та Медіа-центру реформ за підтримки МФ «Відродження». Експерти наголосили на відсутності конкретних кроків щодо децентралізації у передвиборчих програмах ключових політичних партій, проте сподіваються на швидке прийняття необхідного законодавства до кінця року.
За ініціативою Кабінету Міністрів України/Мінрегіону в різних регіонах України розпочалася серія дискусій, присвячених реформі місцевого самоврядування - балансу інтересів територіальних громад, державної влади, громадського сектору та бізнесу.
30 вересня - 2 жовтня партнери проекту DESPRO із Полтавської області відвідали Конотопський район Сумської області та ознайомилася з передовим досвідом реалізації проектів DESPRO у секторі водопостачання. До складу делегації увійшли представники обласної ради, облдержадміністрації, райдержадміністрацій, а також сільські голови територіальних громад, які успішно пройшли попередній відбір для участі у швейцарсько-українському проекті DESPRO.
З 8 по 12 вересня 2014 року у Києві проходить комплексна навчальна програма «Школа місцевого самоврядування» (ШМС), організована Швейцарсько-українським проектом «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO у співпраці із Всеукраїнськими Асоціаціями органів місцевого самоврядування та на підтримку ініціативи Мінрегіону з децентралізації влади.
Підписання Меморандуму має велике значення для обох сторін - Проект DESPRO та УАРОР виконують подібні завдання і відтепер співпрацюватимуть у сферах спільного інтересу для підвищення ефективності своїх зусиль.
Комісією Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO була завершена оцінка заявок сільських громад щодо отримання підтримки у розробці стратегій місцевого розвитку.
"WASH" - прийнята спільнотою фахівців назва сектору, що поєднує водопостачання (WAter), санітарію (Sanitation) та гігієну (Higiene). Міжнародна спільнота багато зробила і робить для того, щоб якомога більше людей мали доступ до води. Цілі Розвитку Тисячоліття у сфері доступу до води досягнуто. Мета - зменшити вдвічі частку населення, що не мали доступу до води - була досягнута навіть із випередженням визначеного терміну. Але що робити далі?
25 червня 2014 р у м. Рівне відбувся тренінг, присвячений реформі з децентралізації в медіа, в якому взяли участь 55 журналістів та редакторів з Житомирської, Рівненської та Волинської областей.
17 червня 2014 року Верховна Рада України ухвалила Закон «Про співробітництво територіальних громад, що дало новий імпульс впровадженню Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні.
Захід, організований Швейцарсько-українським проектом «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO у співпраці з Асоціацією малих міст України, відбувся у м. Полтава 3 червня 2014 року. Серед учасників були сільські голови, мери малих міст, голови районних рад.
Чому Україні потрібна децентралізація і чому непотрібен федеральний устрій
Всеукраїнська асоціація сільських та селищних рад (ВАССР) у співпраці з Швейцарсько-українським проектом «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO оголошує конкурсний відбір керівників сільських громад для участі у дистанційному навчанні на порталі Асоціації http://vassr.org/, за результатами якого керівники органів місцевого самоврядування набудуть навичок використання комунікаційних стратегій для розвитку сільських територій.
19 березня голова Дніпропетровської обласної ради Євген Удод та керівник швейцарсько-український проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO Оксана Гарнець підписали Меморандум про взаєморозуміння і співробітництво між обласною радою, облдержадміністрацією та проектом DESPRO.
Близько 85% сільських громад Роменського району на Сумщині не мають організованої системи збирання, вивезення та захоронення ТПВ. Кожна з громад неспроможна окремо побудувати сучасну систему поводження з ТПВ. Саме тому на рівні районної влади і виникла ідея об'єднати зусилля й ресурси сільських громад та міста Ромни, створивши спільну систему інтегрованого поводження з відходами.
Швейцарсько-український проект «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO оголошує про відбір сільських громад, у яких буде надана підтримка щодо розробки стратегій місцевого розвитку. Подання заявок подовжено до 17 березня 2014 року.
Швейцарсько-український проект «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO та Інститут громадянського суспільства презентували відеофільм, виконаний у техніці мальованої інфографіки «Час робити великі зміни: про реформу, яку бояться і без якої ніяк!». Презентація відбулась 13 листопада 2013 року в інформаційному агентстві «Укрінформ».
24 жовтня у рамках IV Міжнародного Чорноморського Економічного Форуму підписано Меморандум про взаєморозуміння та співпрацю між Радою міністрів АРК і швейцарсько-українським проектом «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO. Документ підписали Голова Ради міністрів Криму Анатолій Могильов і керівник проекту DESPRO в Україні Оксана Гарнець.
З 15 жовтня на електронній платформі Спільноти практик «Інновації та кращі практики місцевого самоврядування» 1 117 представників органів місцевого самоврядування, виконавчої влади та громадського сектору з усієї України розпочали навчання у курсі «Управління проектами з місцевого та регіонального розвитку». Навчання організоване вже втретє проектом DESPRO та Державним фондом сприяння місцевому самоврядування в Україні у співпраці з Національною академією державного управління.
Курс проходитиме у форматі дистанційного навчання на веб-платформі «ІННОВАЦІЇ ТА КРАЩІ ПРАКТИКИ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ» http://mx.despro.org.ua:8081/, під керівництвом тьюторів – досвідчених викладачів Національної академії державного управління при Президентові України та експертів-практиків з питань управління проектами з місцевого і регіонального розвитку.
18-19 серпня Дніпропетровщина вітала активістів, тьюторів, експертів та організаторів навчання за електронним курсом «Управління проектами з місцевого та регіонального розвитку». Курс було успішно реалізовано двічі на е-платформі «Спільнота практиків: інновації у місцевому самоврядуванні» у 2012-2013 рр. (http://mx.despro.org.ua:8081/). Новий курс розпочнеться вже у жовтні 2013 року. 18-19 серпня відбулися зустріч тьюторів, експертів та організаторів навчання, а також семінар-практикум «Ефективна он-лайн комунікація в роботі фасилітатора».
Проект DESPRO має на меті забезпечити навчальні заклади, що готують спеціалістів у галузі «Державне управління», паперовими примірниками книжок з серії.
Івано-Франківщина долучається до реалізації Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO у його третій фазі.
У третій фазі (2013-2017) проект DESPRO планує співфінансування 18 проектів громад у Дніпропетровській області.
На засіданні Наглядової ради було обговорено та окреслено пріоритетні питання роботи на найближчі чотири роки.
«Співпраця DESPRO з місцевими громадами та владою ґрунтується на спільній меті та взаємній довірі, ця співпраця є основою для реалізації проектів з покращення умов життя сільських мешканців. Досвід DESPRO продемонстрував як готовність людей разом вирішувати питання, що наболіли, так і їхню готовність до реформ. Тож лише спільними зусиллями ми можемо сприяти процесу реформування місцевого самоврядування», – зазначила керівник проекту Оксана Гарнець.
Дата: 2 липня 2013 року (початок об 11.00)
Місце: м. Київ, «Президент отель», вул. Госпітальна, 12, конференц-зал «Предслава» (2-й поверх)
Тульчинський район – один із трьох районів Вінницької області, де працює Швейцарсько-український проект «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO. У процесі першої фази (2007-2009 роки) DESPRO підтримав низку проектів щодо поліпшення послуг водопостачання у сільських громадах району.
Про це заявив голова парламентського комітету з питань державного будівництва та місцевого самоврядування Давид Жванія під час зустрічі з директором Швейцарського бюро співробітництва в Україні Гуідо Бельтрані та керівником проекту DESPRO в Україні Оксаною Гарнець.
Презентація-виставка ресурсів організацій громадянського суспільства та міжнародних донорських організацій «Інформаційний ярмарок 2013» відкрився сьогодні у Верховній Раді України.
15 лютого 2013 року у Закарпатській області розпочала свою роботу перша Зимова школа-2013 за темою: «Основи місцевого самоврядування як складова частина місцевого та регіонального розвитку». Школа, організована Швейцарсько-українським проектом «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO та Всеукраїнською асоціацією сільських та селищних рад, є першим етапом запланованої комплексної програми навчально-практичних курсів для сільських та селищних голів України*.
У навчанні в електронному курсі, який тривав протягом 2 місяців (з 15 листопада 2012 до 15 січня 2013 р.), взяли участь 582 учасники зі всіх (!) областей країни з метою набуття нових компетенцій з проектного менеджменту для вирішення проблем громади.
Форум партнерів Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO відбувся 28-29 листопада у м. Ялта. Під час заходу були підведені підсумки діяльності у ІІ фази та окреслені основні напрями діяльності DESPRO у наступній ІІІ фазі (2013-2017), яка передбачає розширення тематичних сфер та географії діяльності, а також збільшення внеску DESPRO у співфінансування місцевих проектів.
Дата: 28 листопада 2012 року (початок о 13.00)
Місце: АР Крим, м. Ялта, готель «Ялта-Інтурист», вул. Дражинського, 50, конференц-зал «Вісла» (16 поверх)
Зокрема, в ході візиту до с. Черепашинці Калинівського району Вінницької області журналісти мали можливість ознайомитися з успішним досвідом місцевої громади у забезпеченні водопостачання та задоволенні інших потреб місцевих жителів, залучаючи та раціонально використовуючи кошти з державного бюджету, приватного бізнесу, фінансову підтримку донорів та власні внески.
У рамках розвитку спільноти практики «Інновації в місцевому самоврядуванні» 19-21 листопада у м. Львові відбувся тренінг з фасилітації в електронному просторі.
16 листопада відбулось урочисте відкриття новозбудованих об'єктів водопостачання у с. Черепашинці. Завдяки своїй наполегливості та відповідальності громада села успішно реалізувала 2 проекти за підтримки DESPRO, у результаті чого 100% території села забезпечено централізованим водопостачанням. Як це було? Читайте далі...
Доступ до якісної питної води у селі Комунарівка отримали 835 мешканців, що проживають в 345 дворах, також підключено дитячий садок та ФАП. Прокладено та відремонтовано водопровідні мережі протяжністю більше 10 км.
У селах Іллінецьке та Росоховата відбулася важлива подія – відкрито водогони, які збудовано спільними зусиллями місцевих громад та сільської влади у рамках реалізації на Іллінеччині другої фази швейцарсько-українського проекту "Підтримка децентралізації в Україні" DESPRO.
Загальна протяжність водопроводу с.Хмелів склала 30,0 км., ціна впровадження проекту – 1 847,480 тис. грн.
Головним фокусом DESPRO у третій фазі залишається розбудова ефективних механізмів надання якісних публічних послуг на рівні громади та посилення національного діалогу щодо реформ місцевого самоврядування та децентралізації.
Метою семінару було знайомство з етичними нормами, правилами спілкування та роботи спільноти практиків, очікуваннями учасників від співпраці та обміну досвідом. Учасники заходу мали можливість ділитися своїм досвідом, спілкуватися щодо розуміння положень стандартів бухгалтерського обліку та податкового кодексу, співпрацювати над знаходженням рішень, які забезпечать фінансову стабільність та якісну бухгалтерію.
Навчально-ознайомчий візит української делегації до Норвегії «Реформа місцевої влади» тривав з 29 жовтня по 3 листопада 2012 року. Візит відбувався за сприяння та фінансової підтримки Програми Ради Європи «Посилення місцевої демократії та підтримка реформ місцевого самоврядування в Україні» та Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO.
Експерт проекту DESPRO Олена Локшина презентувала перші модулі серії “Децентралізація та врядування”, які стануть ресурсом для професійного розвитку державних службовців і посадових осіб місцевого самоврядування.
31 жовтня – 1 листопада в смт Форос, АР Крим, відбувся семінар-практикум «Спільнота практики: Інновації в місцевому самоврядуванні», який був організований Швейцарсько-українським проектом «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO та Державним фондом сприяння місцевому самоврядуванню в Україні. Метою семінару було ознайомлення представників Центрів перепідготовки та підвищення кваліфікації з роботою спільноти практики «Інновації в місцевому самоврядуванні» та їх подальше залучення до розвитку спільноти.
У м. Тульчин представлено Стратегію інтегрованого поводження з твердими побутовими відходами (ТПВ) у Тульчинському цільовому регіоні. Тульчинський цільовий регіон охоплює території трьох сусідніх громад - Тульчинської, Суворовської та Кинашівської. 15 листопада відбудеться сесія Тульчинської районної ради, на якій мають затвердити Стратегію.
Швейцарсько-український проект «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO запрошує взяти участь у курсі дистанційного (електронного) навчання «Управління проектами з місцевого та регіонального розвитку». Навчальний курс організовується у співпраці з Державним фондом сприяння місцевому самоврядуванню в Україні.
Урочисте відкриття водогону в селі Чортория Іллінецького району Вінницької області відбулося 10 жовтня 2012 року. У результаті виконання проекту були відремонтовані артсвердловина та водонапірна вежа, прокладено водопровідні мережі протяжністю 6200 м., забезпечено водою 160 сімей, у тому числі 130 пенсіонерів, 8 інвалідів, біля 87 дітей дошкільного та шкільного віку. Також до централізованої системи водопостачання під’єднано школу, дитячий садок та ФАП.
Швейцарсько-український проект «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO провів семінар-тренінг для представників Івано-Франківської області «Підтримка організацій у реалізації проектів по створенню систем сільського водопостачання», який відбувся 9-10 жовтня 2012 року у м. Вінниця.
Перша тематична зустріч робочої групи RWSN «Управління та підтримка», що була присвячена обслуговуванню та підтримці мереж централізованого водопостачання у селах та малих містах, відбулася 2 та 3 жовтня 2012 року у місті Гаага, Нідерланди.
На асамблеї була прийнята декларація «Децентралізація, Демократія, Розвиток. Інновації для Європи у 3D», яка пропонує новий підхід до більш стійкого зростання та розвитку європейських територій. Основою підходу є співпраця між політичними, економічними та соціальними суб’єктами.
27-28 серпня 2012 року в м. Севастополь за ініціативи Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO і Ради Європи та за сприяння Адміністрації Президента України відбувся круглий стіл «Шляхи реформування місцевого самоврядування в Україні».
5 липня у селах Салтиков та Красне Конотопського району і 6 липня у селах Борозенка та Глинськ Роменського району введено в експлуатацію новозбудовані водогони.
Першим кроком у цьому напрямку став інформаційний семінар “Децентралізована модель сільського водопостачання на основі обслуговуючого кооперативу”, який відбувся 3 липня у приміщенні Дніпропетровської обласної ради.
15 червня у рамках проекту «Європейське містечко» відбулися заходи, присвячені сталому економічному розвитку. Серед міжнародних проектів, що були представлені гостям, DESPRO викликав жвавий інтерес аудиторії та ЗМІ.
Фінішував курс дистанційного навчання «Управління проектами з місцевого та регіонального розвитку», що впроваджувався Державним фондом сприяння місцевому самоврядуванню та Швейцарсько-українським проектом «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO у співпраці з Національною академією державного управління.
904 слухачі отримали унікальну можливість удосконалити свої знання з проектного менеджменту та отримати відповіді на запитання щодо розробки проектів та програм розвитку, використовуючи для он-лайн спілкування е-платформу «Спільнота практиків: інновації у місцевому самоврядуванні».
У Тульчині з’явився перший майданчик для роздільного збирання відходів. Міський голова Валерій Весняний символічно кинув у жовтий контейнер першу пластикову пляшку. Тепер перед виконавцями тульчинської пілотної ініціативи з тестування системи збирання ТПВ в п’яти багатоквартирних будинках, в яких створено ОСББ, стоїть завдання переконати мешканців збирати відходи роздільно та викидати їх в спеціально облаштовані контейнери. Що для цього робиться?
Пропонуємо Вашій увазі щомісячний електронний бюллетень "Пульс реформ". Цей продукт являє собою невеличку підбірку найбільш цікавих та актуальних новин, інтерв'ю, аналітичних матеріалів на тему адміністративно-територільної реформи, реформи місцевого самоврядування та регіональної політики.
Маємо надію, що "Пульс реформ" сприятиме Вашій обізнанності у цій сфері та допоможе, у підсумку, впливати на зміст реформ та перетворень, брати участь у прийнятті рішень, від яких залежитиме наше майбутнє. Ми допоможемо Вам сформувати об’єктивний погляд на події, адже ми пропонуємо тільки кращу підбірку новин!
28-29 травня 2012 р. в м. Ялта відбувся семінар з планування діяльності Швейцарсько-українського проекту „Підтримка децентралізації в Україні” DESPRO, фінансованого Швейцарською Конфедерацією, на наступні три роки. В ході семінару було підведено проміжні підсумки роботи у трьох напрямках діяльності – покращення якості послуг та участі громад у прийнятті рішень, ефективного управління знаннями та підтримки процесу децентралізації в Україні.
Семінар-тренінг для викладачів і методистів центрів перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ та організацій АР Крим відбувся 25–26 травня 2012 р. у м. Ялта.
18-19 травня в Києві проходив Громадський форум за участю європейських експертів «Шляхи вдосконалення інститутів місцевої демократії в Україні», який зібрав політиків, представників органів місцевого самоврядування, громадських діячів та аналітиків, міжнародних експертів з питань місцевої демократії. Захід мав на меті обговорення проблем політики на місцях та вироблення серед громадськості й політиків спільних підходів до пропагування інституцій місцевої демократії й лобіювання законодавчих ініціатив у даній сфері.
14 травня став рекордним днем за статистикою відвідування платформи «Спільноти практиків: інновації в місцевому самоврядуванні» - 8566 логів за один день. У цей день було розпочато чергову тему «Планування проекту (Основи проектного менеджменту)» на курсах «Управління проектами з місцевого та регіонального розвитку», за якими проходять дистанційне (eLearning) навчання більше 800 учасників зі всієї України. Кількість зареєстрованих учасників та їх активність засвідчили, що місцеве самоврядування в Україні готове застосовувати можливості сучасних комунікаційних та навчальних технологій для обговорення та розв’язання актуальних проблем розвитку місцевого самоврядування.
26 квітня 2012 року стало визначною датою для жителів села Фрунзе Нижньогірського району АР Крим. За рішенням Експертної ради кримської акції «Успіх року» спільний з DESPRO проект реконструкції водонапірної башти переміг в номінації «Кращий регіональний проект». Цю нагороду громадські лідери Фрунзе урочисто отримали в Сімферополі.
Прес-конференція на тему «Тверді побутові відходи. Сміттєзвалища в Україні. Чи загрожує Україні сміттєва катастрофа?" відбулася у інформаційному агентстві «Українські національні новини». У прес-конференції взяли участь Олександр Ігнатенко, директор Департаменту благоустрою територій та комунального обслуговування Мінрегіону України, Леонід Туловський, експерт з контролю якості проекту ПРООН «Муніципальна програма врядування та сталого розвитку» та Вячеслав Сороковський, експерт з питань децентралізації Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні».
Швейцарсько-український проект «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO провів семінар-тренінг «Здійснення подальшої діяльності обслуговуючих кооперативів: облік споживання води, утримання мереж водопостачання, відносини з контролюючими органами. Відповіді на питання» для бухгалтерів обслуговуючих кооперативів з водопостачання 25-26 квітня.
Семінар-практикум «Децентралізація та врядування», метою якого була презентація та обговорення комплексу навчальних модулів для державних службовців та службовців органів місцевого самоврядування, пройшов 24 квітня у готельному комплексі «Пуща Лісова», с. Мощун, Київська область.
Швейцарсько-український проект «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO разом з Державним фондом сприяння місцевому самоврядуванню розпочав унікальний експеримент - дистанційне навчання близько 500 представників органів місцевого самоврядування, які готують проекти на Всеукраїнський конкурс проектів та програм розвитку місцевого самоврядування - 2012.
Швейцарсько-український проект «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO провів семінар для операторів та спеціалістів сільського водопостачання на тему: «Сучасні методи і технології в обладнанні та експлуатації систем водопостачання» 12 квітня 2012 року у м. Суми.
Підписано Меморандум про партнерство та співробітництво між Швейцарсько-українським проектом "Підтримка децентралізації в Україні" DESPRO та Програмою ради Європи «Посилення місцевої демократії та підтримка реформ місцевого самоврядування в Україні».
Вийшов перший випуск електронного бюллетеню Швейцарсько-українського проекту "Підтримка децентрадізації в Україні" DESPRO.
3 квітня 2012 року у місті Тульчин (Вінницька область) в приміщенні центральної районної бібліотеки відбулася зустріч Керівного Комітету та Місцевої робочої групи по впровадженню міжмуніципального проекту із запровадження інтегрованого підходу до поводження з ТПВ у Тульчинському районі. Проект реалізують Тульчинська районна державна адміністрація, Тульчинська районна рада, Тульчинська міська рада, Суворівська та Кинашівська сільські ради за підтримки Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO та проекту «Муніципальна програма врядування та сталого розвитку» Програми розвитку ООН.
Під час зустрічі було презентовано проект DESPRO та освітлено його основні напрямки діяльності, досягнення та методи роботи. На заході було обговорено можливості спільних напрямків для співробітництва у 2012 році. Результатом зустрічі стало прийняття рішення провести другу робочу зустріч з окресленням детальних механізмів спільної діяльності та імплементації децентралізованих моделей водопостачання в обласний конкурс проектів та програм розвитку місцевого самоврядування. http://www.orada.if.ua/index.php?id=466
У рамках створення порталу Міжрегіональної інформаційно-освітньої мережі «Ефективна держава» у березні цього року було завершено пілотування дистанційного курсу «Результативність і ефективність державного управління та місцевого самоврядування». Апробація курсу проводилася в Східноукраїнському національному університеті ім. В. Даля (м. Луганськ) у рамках підготовки магістрів денної форми навчання зі спеціальності «Державна служба».
Комітет Верховної Ради України з питань державного будівництва та місцевого самоврядування за підтримки Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO, Програми Ради Європи "Посилення місцевої демократії та підтримка реформ місцевого самоврядування в Україні", Муніципальної програми врядування та сталого розвитку ПРООН та Програми сприяння Парламенту ІІ провів круглий стіл, на якому було обговорено законопроект «Про об’єднання територіальних громад».
Дослідження «Децентралізація та місцеве самоврядування як потенціал ґендерної рівності» було презентовано Швейцарсько-українським проектом «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO 6 березня 2012 року у Президії Національної академії наук України.
Реформування адміністративно-територіального устрою є невід’ємною складовою адміністративно-територіальної реформи, що покликана оптимізувати систему управління територіями, упорядкувати взаємовідносини органів влади різних ієрархічних рівнів, а в кінцевому результаті – сприяти підвищенню рівня життя кожного громадянина в кожному міському чи сільському населеному пункті. В Україні ніколи не було нестачі проектів, концепцій, програм перетворення суспільства, але всі вони залишилися на папері. Саме тому під час чергового засідання Експертної ради Швейцарсько-українського проекту „Підтримка децентралізації в Україні” DESPRO, яке відбулось 29 лютого 2012 р., експерти обговорили можливість проведення низки реформи в Україні та концепцію просування реформ у широкий загал.
Міністерством регіонального розвитку створили робочу групу з координації проектів та програм міжнародної технічної допомоги. Головне завдання – посилити координацію проектів, розроблених міжнародними організаціями для розвитку вітчизняного житлово-комунального комплексу, а також донести до людей інформацію про реальні досягнення реформ у галузі. На цьому акцентував увагу учасників першого засідання новоствореного органу Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального розвитку Анатолій Близнюк.
До уваги органів місцевого самоврядування! Рада Всеукраїнського конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування о г о л о ш у є Всеукраїнський конкурс проектів та програм розвитку місцевого самоврядування у 2012 році
18 грудня в Дніпропетровському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України в межах підготовки магістрів державного управління зі спеціальності «публічне адміністрування» було завершено викладання 7-тижневого електронного курсу «Основи регіональної соціальної політики».
13 грудня, в м. Ялта відбулося урочисте нагородження переможців конкурсу публікацій в ЗМІ "Об'єднаємо громаду".
Конкурс на висвітлення найкращих прикладів самоорганізації сільського населення «Об’єднаємо громаду», тривав 6 місяців, та проходив у 5 областях України: Сумській, Дніпропетровській, Вінницькій, Івано-Франківській та АР Крим. Ініціатором конкурсу виступив швейцарсько-український проект «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO, а реалізатором – творче об’єднання ЗМІ України «Славута».
З 13 по 15 грудня 2011 року, у м. Ялта відбувається щорічна зустріч партнерів Швейцарсько-українськjuj проектe «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO . Її мета – підвести підсумки роботи з підтримки проектів сільських громад з надання децентралізованих послуг, обговорити тенденції та перспективи місцевого та регіонального розвитку, управління знаннями в сфері державного управління. Також учасники конференції плануватимуть діяльність на наступний рік. В заході беруть участь 150 делегатів. Серед них сільські активісти, посадовці органів місцевого самоврядування та виконавчої влади, експерти в галузі державного управління та управління знаннями, журналісти регіональних та національних ЗМІ.
8 грудня у Львівському регіональному інституті державного управління (ЛРІДУ) НАДУ успішно завершилась програма «Формування регіональної інноваційної політики», яка ввійшла до підвищення кваліфікації працівників головного управління економіки та промислової політики Львівської облдержадміністрації та управлінь економіки райдержадміністрацій Львівської області.
Важливим завданням, що стоїть перед проектом DESPRO є поширення кращого досвіду та практик самоорганізації сільського населення, причому не тільки в рамках співпраці зі Швейцарсько-українським проектом. З цією метою в червні 2011 року проектом DESPRO спільно з журналістським Творчим об‘єднанням «Славута» було оголошено конкурс для ЗМІ на кращу публікацію про гарні починання та проекти активних сільських жителів, які, об‘єднуючись, покращують соціально-економічні умови власного життя. Настав хвилюючий момент. Журі уважно опрацювало всі публікації і ВИЗНАЧИЛО переможців конкурсу.
18 листопада 2011 року відбулося підписання Меморандуму про взаєморозуміння між Національною академією та Швейцарсько-українським проектом "Підтримка децентралізації в Україні" (DESPRO). Національну академію представляли президент Академії Юрій Ковбасюк, віце-президент Віталій Малащенко та начальник управління інноваційних освітніх технологій Андрій Журавльов, проект DESPRO - керівник проекту в Україні Оксана Гарнець.
Швейцарсько-український проект «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO провів семінар-тренінг «Моніторинг сталості децентралізованих послуг водопостачання на рівні громади» для партнерів з Вінницької та Сумської областей, а також АР Крим з 10 по 11 листопада 2011 року.
Швейцарсько-український проект «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO оголошує про додатковий конкурс проектів обслуговуючих кооперативів, створених в сільських та селищних громадах партнерських районів DESPROВінницької, Сумської областей та АРК, із впровадження/вдосконалення децентралізованих механізмів надання послуг водопостачання на рівні громад.
Експертна Рада швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO відбулася 26 жовтня 2011 року. Метою зустрічі було обговорення питань розробки веб-порталу «Міжрегіональної інформаційно-освітньої мережі «Ефективна держава».
Зустріч Місцевої робочої групи з питань планування інтегрованого поводження з твердими побутовими відходами (ІПТПВ) відбулася 25 жовтня 2011 у м. Тульчин за підтримки швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO.
Курси підвищення кваліфікації спілки молодих перспективних посадовців Луганської області за напрямком «Управління знаннями» відбулися у м. Луганськ 18-20 жовтня. Захід пройшов за підтримки проекту DESPRO у співпраці з Управлінням державної служби на базі Луганського центру післядипломної освіти.
Регіональний Форум з питань міжмуніципального співробітництва (ММС) під назвою «Здійснюючи місцеве самоврядування для людей» (Making Local Governments Work for the People) пройшов 13-14 жовтня у Скоп’є, Македонія. Форум зібрав представників міжнародних організацій, органів влади з країн балканського та східноєвропейського регіонів.
Метою візиту було ознайомлення з ходом реалізації проектів громад із покращення водопостачання у селах Суворовське та Клебань. Також ході під час заходу експерти відвідали села Білоусівка та Маяки (обидва успішно завершили свої проекти у 2009 році), аби подивитися, як живе громада без проекту – в якому стані перебуває створена інфраструктура, рівень обслуговування та якість надання послуг.
Презентований захід мав на меті актуалізацію міжмуніципального співробітництва для Івано-Франківської області та України загалом.
Яким чином можна вирішувати місцеві проблеми активністю людей та залучати засоби для розвитку регіону. Як це зробити та якими можуть бути результати. Ці та інші питання стали предметом обговорення круглого столу, який відбувся 27 вересня у м. Сімферополь за ініціативою швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO.
Упродовж другої фази швейцарсько-український проект «Підтримка децентралізації в Україні» (DESPRO), крім сфери водопостачання, підтримує також місцеві проекти з утилізації твердих побутових відходів. У одному з цільових районів проекту – Тульчинському районі Вінницької області з березня цього року почався процес стратегічного планування інтегрованого поводження з твердими побутовим відходами (ТПВ).
Семінар «Децентралізація – елемент економічного зростання в регіонах України» відбувся у рамках загальних зборів Асоціації агенцій регіонального розвитку України (ААРРУ), що проходили з 16 по 18 вересня 2011 р. у м. Алушта.
15-18 серпня у м. Кам’янець-Подільський відбулася майстерня «eLearning та управління знаннями», що була організована Швейцарсько-українським проектом «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO для викладачів навчальних дисциплін освітньої галузі «Державне управління». Метою майстерні було вдосконалення навиків учасників із розробки навчальних модулів у форматі eLearning/дистанційного навчання, тестування і подальша імплементація розроблених модулів у навчальний процес.
Круглий стіл «Традиції, як чинник самоорганізації громад» відбувся 5 серпня у м. Івано-Франківськ. До обговорення на круглому столі було запропоновано тему співпраці сільських, селищних та муніципальних громад з міжнародними структурами. Учасниками круглого столу стали представники влади, неурядових організацій та засобів масової інформації. До участі у заході організатори запросили також представників Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні», які поділилися досвідом впровадження моделей децентралізованих послуг у селах та презентували конкурс на кращі публікації в ЗМІ «Об‘єднаємо громаду».
Швейцарсько-український проект «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO спільно з творчим об’єднанням «Славута» провів круглий стіл, який офіційно розпочав конкурс ЗМІ «Об’єднаймо громаду!» у Вінницькій області. Конкурс присвячений висвітленню практичного досвіду самоорганізації населення та ефективного вирішення проблем сільських громад у п’яти областях України – Вінницькій, Сумській, Дніпропетровській, Івано-Франківській та АР Крим.
13 липня у Вінниці відбудеться черговий круглий стіл "Стимулювання соціальної активності територіальних громад: досвід Вінницької області" в рамках якого відбудеться презентація конкурсу для регіональних ЗМІ "Об'єднаємо громаду!".
З 3 по 8 липня 2011 у Швейцарії пройшов ознайомчий візит для представників регіональних та районних органів влади, голів обслуговуючих кооперативів та операторів водопостачання.
5 липня 2011р. в м. Дніпропетровськ на запрошення Обласної Ради керівник проекту в Україні Оксана Гарнець, експерт проекту Юрій Ганущак, а також представники партнерської громади Тульчинського району Вінницької області взяли участь в круглому столі «Актуальні проблеми територіальних громад області та шляхи їх вирішення»
6-7 липня 2011 відбулася VI щорічна конференція малих міст України. Цього року заходу стало «Ресурсне та інформаційно-аналітичне забезпечення діяльності
міських голів та органів місцевого самоврядування малих міст».
Швейцарсько-український проект «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO спільно з творчим об’єднанням «Славута» провів круглий стіл, який офіційно розпочав конкурс ЗМІ «Об’єднаймо громаду!» у Сумській області. Конкурс присвячений висвітленню у ЗМІ практичного досвіду самоорганізації населення та ефективного вирішення проблем сільських громад у п’яти областях України – Вінницькій, Сумській, Дніпропетровській, Івано-Франківській та АР Крим.
Робоча зустріч з питання поводження з твердими побутовими відходами пройшла 8 червня у м. Бахчисарай АР Крим.
Швейцарсько-український проект «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO виступив із ініціативою проведення конкурсу серед регіональних ЗМІ п’яти областей України на найкращі публікації, присвячені висвітленню практичного досвіду самоорганізації та ефективного вирішення проблем сільських громад у регіоні. Презентація конкурсу відбулася 3 червня 2011 р. у приміщенні інформагентства «Українські новини».
Засідання конкурсної комісії DESPRO, на розгляд якої було винесено проекти 14 громад з Конотопського, Роменського та Кролевецького районів, відбулося з 31 травня по 1 червня 2011 року у Сумській області.
Швейцарсько-український проект «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO виступив з ініціативою проведення конкурсу серед регіональних ЗМІ п’яти областей України, на найкращі публікації, присвячені висвітленню практичного досвіду самоорганізації та ефективного вирішення проблем сільських громад у регіоні. Цій ініціативі присвячена презентація конкурсу, що відбудеться 3 червня у приміщенні інформагентства «Українські новини».
Науково-практичний семінар «Напрямки реформування територіальної організації влади», організований Швейцарсько-українським проектом «Підтримка децентралізації в Україні», пройшов 26 – 27 травня у Пущі Водиці, м. Київ.
Перша міжнародна науково-практична конференція «Технології дистанційної (електронної) освіти в сучасній державній кадровій політиці» відбулась 26 травня 2011 року у Національній академії державного управління при Президентові України за сприяння Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO.
Проект ПРООН «Розвиток громадянського суспільства оголошує грантовий конкурс для організацій громадянського суспільства (ОГС)
у семи областях України за темою «Участь громадян у процесі прийняття рішень
на місцевому рівні».
Інформаційна сесія для громад-партнерів Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні » DESPRO щодо надання децентралізованих послуг у сфері водопостачання відбулась 13 травня 2011 року у м. Вінниця.
Зустріч мала на меті обговорення перспектив подальшого співробітництва міжнародних організацій із НАДУ у підвищенні освітнього рівня держслужбовців, а також синхронізацію та координацію донорських зусиль у цій сфері. Учасники зустрічі презентували проекти та результати співробітництва із Академією.
Упродовж другої фази швейцарсько-український проект «Підтримка децентралізації в Україні» (DESPRO), крім сфери водопостачання, підтримує також місцеві проекти з утилізації твердих побутових відходів. У одному з цільових районів проекту – Тульчинському районі Вінницької області з березня цього року почався процес стратегічного планування інтегрованого поводження з твердими побутовим відходами (ТПВ).
В інформаційному полі України все частіше лунають повідомлення про необхідність децентралізації та проведення адміністративно-територіальної реформи. І не дивно – адже архаїчна система управління та недосконале просторове планування в Україні гальмують економічний та, як наслідок, соціальний розвиток країни. Саме тому під час чергового засідання Експертно-консультативної ради проекту DESPRO, яке відбулось 5 квітня 2011 р., експерти обговорили можливість проведення адміністративно-територіальної реформи в Україні та концепцію просування реформи у широкий загал.
25-27 березня у Києві відбувся семінар «Вступ до управління знаннями», що був організований Швейцарсько-українським проектом «Підтримка децентралізації в Україні» у співпраці з Університетом прикладних наук і мистецтв Люцерну (Швейцарія) для викладачів навчальних дисциплін освітньої галузі «Державне управління» українських ВНЗ.
Круглий стіл "Управління знаннями: перспективи впровадження концепту в державному секторі" відбувся 24 березня 2011 року у Національній академії державного управління. Організатором заходу виступив Швейцарсько-український проект "Підтримка децентралізації в Україні" DESPRO.
З 16 по 18 березня в Бахчисараї (АР Крим) відбувся навчальний семінар для представників місцевого самоврядування
Чим більший розвиток суспільства і технічний прогрес, тим більше відходів життєдіяльності залишаємо за собою. Сьогодні Україна потерпає від сміття. Щорічно його кількість збільшується на мільярд тонн. В країні понад 3,6 тис. полігонів загальною площею більш, ніж 6,3 тис.га. Важливо те, що 70% сміття – вторинна сировина, яка потребує переробки задля зниження собівартості продукції.
Документальний фільм «По той бік сміття», знятий на замовлення проекту DESPRO, був представлений учням школи-гімназії села Хотів Київської області 18 березня 2011 року. Відео демонструє правильне поводження із твердими побутовими відходами, а також яскраві приклади та успішні практики у цій галузі.
З 2 по 4 березня в Сумах відбувся перший семінар-тренінг для представників громад, що братимуть участь у конкурсі проектів DESPRO. Тема семінару – «Децентралізоване надання послуг та соціальна мобілізація громад». Разом із сільськими активістами з Кролевецького, Роменського та Конотопського районів на семінарі побували і відповідальні посадовці районних державних адміністрацій, які у складі районних робочих груп в подальшому координуватимуть співпрацю з DESPRO.
Представники проекту DESPRO та молоді мери з країн Східної Європи обговорили сучасні тенденції розвитку міст під час семінару на тему: «Розвиток міст Східної Європи», який проходив 24 - 25 лютого 2011 року у Вінниці.
Навчальний семінар «Актуальні питання ліцензування та дозвільної діяльності у сфері централізованого водопостачання» відбувся 18 лютого у м. Вінниця.
Конференцію зініційовано Радою Міністрів Автономної Республіки Крим. В організації конференції беруть участь органи влади найвищого рівня, крупні міжнародні установи та організації, зокрема Міністерство економічного розвитку і торгівлі України, Проект ЄС "Підтримка стійкого регіонального розвитку в Україні", Програма розвитку ООН в Україні тощо. В конференції візьмуть участь експерти Проекту "Підтримка децентралізації в Україні".
7 лютого 2011 року Проект Закону України «Про місцевий референдум» обговорювався на круглому столі, який був організований Комітетом Верховної Ради України з питань державного будівництва та місцевого самоврядування у співробітництві з Програмою Ради Європи «Посилення місцевої демократії та підтримка реформ місцевого самоврядування в Україні», Інститутом виборчого права та іншими партнерськими організаціями.
Міжпроектна робоча група Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO та проекту ПРООН «Муніципальна програма врядування та сталого розвитку» провела підготовчу зустріч у рамках планування проекту щодо поводження з твердими побутовими відходами в Тульчинському районі. У ході зустрічі учасники та учасниці обговорили поточний стан сфери поводження з твердими побутовими відходами у м. Тульчин, с. Суворовське та с. Кинашів Тульчинського району, визначили головні проблеми у цій сфері на місцевому рівні, створили місцеву робочу групу та наглядовий комітет міжмуніципального проекту та запланували стартовий семінар з планування цього проекту.
В обговоренні планів на майбутню співпрацю візьмуть участь громади-партнери, керівництво РДА та Районної Ради, профільного комунального підприємства, директор Проекту "Підтримка децентралізацї в Україні" Йорг Крістен, експерти DESPRO та Муніципальної програми врядування та сталого розвитку.
Либонь, несила відмовитися від радянської системи організації влади, за якої самоврядування слугує лише милицями для всесильного держапарату на місцях. Вибудувана догори дриґом піраміда місцевого самоврядування розчавлює виборного посадовця, робить його «коліщатком і гвинтиком» у державному механізмі.
Форум партнерів Швейцарсько-Українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO проходив з 15 по 16 грудня 2010 року у м. Ялта.
Учасники круглого столу обговорили проблемні питання сільських громад та малих міст, шляхи їх вирішення, висловили свій погляд на перспективи проведення адміністративно-територіальної реформи в Україні. У провідних експертів з місцевого самоврядування, розробників реформ у цій галузі та міських голів була добра можливість безпосереднього спілкування із тими людьми, які відчують на собі результати цих реформ.
Круглий стіл «Місцеве самоврядування: сучасний стан і перспективи розвитку» відбувся 2 грудня у м. Києві. Захід був організований Швейцарсько-українським проектом «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO у співпраці з Національною Академією Державного Управління з нагоди Дня місцевого самоврядування.
Представники Швейцарського бюро співробітництва в Україні вже черговий раз завітали на Вінниччину, адже з регіоном їх зв’язують роки тісної співпраці в реалізації спільних проектів.
Вперше на теренах України було проведено соціологічне дослідження попиту на знання та існуючих практик задоволення цього попиту у системі органів місцевої влади. Презентація продукту відбулася 24 листопада у м. Києві.
9 листопада 2010 року представники Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO взяли участь у VIII Міжнародному водному форумі «Аква України - 2010» та VI Міжнародному конгресі «Інституційні та технічні аспекти реформування житлово-комунального господарства – 2010».
Швейцарсько-український проект «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO продовжує розробку навчальної програми з питань ефективного місцевого самоврядування, децентралізації, регіонального розвитку для посадових осіб місцевих органів влади. Це питання було обговорене 27 жовтня 2010 року під час чергової зустрічі в рамках співпраці з Національною академією державного управління та проектом Програми розвитку ООН в Україні «Муніципальна програма врядування та сталого розвитку».
21 жовтня у Міністерстві з питань жилого-комунального господарства відбулась Друга зустріч координаційної групи Національного діалогу з питань політики у секторі водопостачання та водовідведення України на тему: «На шляху подолання негативних наслідків децентралізації для сектору водопостачання та водовідведення».
16 громад-конкурсантів отримали консультативну підтримку у ході візитів експертів DESPRO до Вінницької області та Автономної Республіки Крим.
Швейцарське бюро співробітництва (ШБС) та Секретаріат Кабінету Міністрів України готують до підписання угоду про реалізацію у 2010-2014 роках спільної діяльності з підтримки розвитку місцевого самоврядування в Україні. Результатом зустрічі, яка відбулась 7 жовтня 2010 року між сторонами, став проект угоди про співпрацю.
Швейцарсько-український проект «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO та проект Програми розвитку ООН в Україні «Муніципальна програма врядування та сталого розвитку» (далі - ПРООН/МПВСР) утворили Міжпроектну робочу групу з питань поводження із твердими побутовими відходами (далі - ТПВ). Перша спільна зустріч робочої групи відбулась 22 вересня 2010 року у м. Долина Івано-Франківської області.
27 серпня 2010 року в Києві відбувся круглий стіл з обговорення ґендерних аспектів впровадження проектів розвитку громад в Україні. Його було ініційовано швейцарсько-українським проектом «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO. Головна мета - визначення ефективних підходів до реалізації місцевих проектів з надання децентралізованих послуг, які б обов’язково враховували забезпечення рівних можливостей для чоловіків та жінок.
6 серпня 2010 року відбулося урочисте відкриття водогону в с. Маяки Тульчинського району на Вінниччині. Відтепер послугами децентралізованого водопостачання зможуть користуватися 260 домогосподарств.
Please send your relevant CV and the letter of interest, specifying your qualification and experience, on this e-mail v.sorokovsky@despro.org.ua
Представники Національної Академії Державного Управління (НАДУ), проекту ПРООН «Муніципальна програма врядування та сталого розвитку» та Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO провели робочу зустріч 19 липня 2010 року. Метою зустрічі стала розробка навчального курсу з питань децентралізації та ефективного місцевого самоврядування для посадових осіб місцевих органів влади та фахівців з розвитку місцевого самоврядування.
Швейцарсько-український проект «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO створив Експертно-консультативну Раду проекту, на яку запросив провідних експертів у галузі місцевого самоврядування, регіонального розвитку, державного управління, інформаційних технологій тощо.
Засідання Експертно-консультативної Ради розпочнеться о 15.00 у приміщенні Національної академії наук (Секційний зал, 3 поверх).
DESPRO впроваджує Систему інформації та моніторингу проекту. Семінар-тренінг з користування Системою відбувся 10-11 травня 2010 року у м. Буча Київської області.
Система управління знаннями (система УЗ) у сфері децентралізації та місцевого самоврядування – це інтегрований, системний підхід до визначення, управління та поширення знань серед посадовців органів місцевого самоврядування та державних службовців різних рівнів для реформування публічної влади в Україні, покращення якості надання послуг влади населенню.
Круглий стіл «Потреби та можливості вирішення проблем у сфері поводження з твердими побутовими відходами у містах України» відбувся 27-28 травня 2010 року у м. Івано-Франківськ.
За підтримки Швейцарсько-українського проекту DESPRO 27 травня у м. Києві відбувся Загальноукраїнський круглий стіл на тему «Перспективи реформування місцевого самоврядування в Україні».
Голова Верховної Ради України Володимир Литвин виступає за необхідність проведення виборів до Верховної Ради України за відкритими партійними списками та повернення до мажоритарної системи на виборах органів місцевого самоврядування.
Міжнародна конференція «Демократія і децентралізація» пройшла 3-4 травня 2010 року у м. Сент-Галлен (Швейцарія).
Експертне обговорення, присвячене впровадженню ефективних моделей управління знаннями у сфері децентралізації, відбулось 15 квітня у Києві.
Дискусія була викликана необхідністю врахувати думки національних експертів та партнерів, а також визначити підходи, концепції і методи управління знаннями та досвідом DESPRO.
Проект DESPRO був представлений учасникам конференції Муніципальної програми врядування та сталого розвитку ПРООН
Питання використання успішного досвіду Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO у сфері децентралізації та підтримки місцевого самоврядування, участі проекту у підтримці регіонального розвитку України обговорювалися під час конференції «Децентралізація в дії», яка відбулась 16 березня у м. Києві. Партнери DESPRO підбили підсумки діяльності першої фази проекту у 2007 – 2009 роках, а також обговорили головні завдання і пріоритети другої фази діяльності проекту.
Під час колегії Міністерства житлово-комунального господарства АР Крим, що пройшла 3 березня 2010 року у м. Сімферополь, було підбито підсумки роботи кримських підприємств у сфері житлово-комунального господарства за 2009 рік.
Свій десятий день народження Швейцарське бюро співробітництва (ШБС) відсвяткувало разом із партнерами 25 лютого 2010 року. На заході були присутні такі почесні гості, як Надзвичайний і Повноважний Посол Швейцарії в Україні Й.В. пан Георг Цюблер та Міністр регіонального розвитку та будівництва України пан Василь Куйбіда. Також серед запрошених були представники проектів, що реалізує ШБС, зокрема пані Оксана Гарнець – керівник проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO.
11 лютого 2010 року відбувся моніторинговий візит керівництва Швейцарської Агенції із розвитку та співробітництва та проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO до Бахчисарайського району АР Крим.
10 лютого 2010 року в Сімферополі відбулося засідання Наглядового комітету DESPRO в Автономній Республіці Крим.
З 27 по 29 січня 2010 року у Кончі-Заспі, що під Києвом, Швейцарсько-українським проектом DESPRO було проведено тренінг для тренерів з розробки регіональних і місцевих програм.
У зв’язку з завершенням I фази DESPRO (2007-2009) було здійснено моніторинговий візит команди проекту до Вінницької області та АР Крим з 19 по 22 січня 2010 року. Моніторинг був зумовлений необхідністю зустрітися з організаціями громад та місцевою владою, а також на місці пересвідчитися у виконанні завдань проектів.
29 грудня, Вінниця. На розширеному засіданні Наглядової Ради DESPRO у Вінницькій області підбито підсумки діяльності першої фази Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO.
Головним результатом діяльності проекту у 2007-2009 роках стало створення дієвої моделі впровадження послуг для населення децентралізованим шляхом. Йдеться, насамперед, про пілотні проекти сільських громад із налагодження систем водопостачання. Застосовані при реалізації згаданих проектів організаційні підходи та досвід можуть слугувати в подальшому для використання в рамках майбутньої територіально-адміністративної реформи в державі.
Із завершенням 2009 року добігає кінця перша фаза діяльності проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO (2007-2009). Наступна фаза проекту розпочнеться з 2010 року.
Стратегічні завдання, основні принципи та сфери діяльності наступної фази проекту визначали співробітники DESPRO під час сесії з планування, яка пройшла у м. Буча 24 грудня 2009 року.
17 грудня 2009 року урочисто відкрито водогін в селі Прирічне Нижньогірського району. Відтепер 444 жителі села Прирічне зможуть користуватися якісною послугою водопостачання. Це досягнення стало можливим завдяки реалізації проектів громади села, які мають назву «Чиста питна вода в кожній оселі села Прирічне» та «Жодного домогосподарства в Прирічному не залишимо без води». Проекти реалізовано протягом 2008 та 2009 років сільською громадською організацією «Казампір» за підтримки Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO.
Бути чи не бути реформі місцевого самоврядування? – таке питання обрали для дискусії організатори публічних дебатів, які пройшли 17 грудня в Києві.
29 грудня 2009 року у Вінниці відбудеться розширене засідання Наглядового комітету DESPRO у Вінницькій області. Засідання пройде під головуванням В.Коровія - Заступника Голови обласної державної адміністрації.
23-24 грудня в Навчальному центрі "Укрпошта" в м. Буча Київської області відбудеться семінар DESPRO з планування діяльності на наступний 2010 рік. В семінарі візьмуть участь спеціалісти проекту.
10 грудня 2009 року під головуванням заступника Міністра регіонального розвитку та будівництва України Анатолія Ткачука пройшов національний круглий стіл з питань впровадження Європейської стратегії інновацій та доброго врядування на місцевому рівні та Європейського тижня місцевої демократії в Україні.
В круглому столі взяла участь Керівник Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» Оксана Гарнець.
III Міжнародний інвестиційний форум «Майбутнє Криму» проводився з 19 по 21 жовтня 2009 року у м. Судак. Це наймасштабніший захід з інвестиційної діяльності в Криму, в якому щороку беруть участь понад 500 представників бізнесу і політики, експертів з інвестицій, вчених з України, країн СНД та далекого зарубіжжя.
14 жовтня 2009 року відбулося засідання Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва та місцевого самоврядування. До участі у співпраці були запрошені представники Швейцарської Агенції з розвитку та співробітництва (SDC), Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO, Програми розвитку ООН та інші.
З 25 по 28 серпня представники України, Молдови та Швейцарії обмінювалися позитивним досвідом реалізації проектів місцевого розвитку в ході ознайомчої поїздки до Вінницької області України та Республіки Молдова.
З 22 по 24 вересня в Криму відбудеться тренінг для представників сільських громад з обслуговування та підтримки мереж водопостачання.
30 липня експерт з децентралізації та соціальної мобілзації DESPRO Вячеслав Сороковський виступив з доповіддю на круглому столі Моделі управління системами сільського водопостачання за участі громади ПРІК ПРООН
DESPRO підготував найбільш часто вживані запитання і відповіді, а також відео-лекції!
Відтепер громада-переможець конкурсного відбору отримуватиме не 240 тис. грн., як раніше, а вже 370 тис. грн. Ці кошти будуть виплачуватися за роботи, проведені на впорядкуванні шести кілометрів водогону. За кожен наступний кілометр передбачена допомога у розмірі по 50 тис. грн.